ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

آزمون آیلتس IELTS چیست؟

تاریخ انتشار: 

آزمون آیلتس IELTS چیست؟

آزمون آیلتس IELTS به معنای سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) است و برای کمک به کار، تحصیل یا مهاجرت به کشوری که زبان انگلیسی زبان اصلی آنهاست، طراحی گردیده است. کشورهایی مانند استرالیا، کانادا، نیوزلند، بریتانیا و ایالات متحده مهمترین کشورهای پذیرنده این آزمون هستند. توانایی شما در گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی در طول آزمون ارزیابی خواهد شد. آیلتس در بازه نمره ۱-۹ درجه بندی می گردد. آیلتس به طور مشترک توسط شورای بریتانیا، آیلتس استرالیا (IDP)و مرکز انگلیسی کمبریج میزبانی می‌شود.چرا در آیلتس شرکت کنیم؟

اگر به دنبال کار، زندگی یا تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان هستید، باید بتوانید سطح بالایی از توانایی زبان انگلیسی را نشان دهید. انگلیسی با ۳۷۹ میلیون گویشور در سراسر جهان سومین زبان پرگویش جهان است. توانایی برقراری ارتباط به زبان مادری کشوری که می خواهید در آن کار یا تحصیل کنید، طیف گسترده ای از مزایا را به دنبال خواهد داشت؛ همچنین برای دریافت فرصت های شغلی و حضور در جامعه ضروری است. آیلتس محبوب ترین آزمون برای کسانی است که به دنبال مهاجرت به استرالیا، کانادا، نیوزلند و بریتانیا هستند. بیش از ۱۱۰۰۰ کارفرما، دانشگاه، مدرسه و سازمان مهاجرتی از جمله ۳۴۰۰ موسسه در ایالات متحده آمریکا آن را در سطح جهانی به رسمیت می شناسند.


نمرات آزمون

نمرات این آزمون دامنه ۰ تا ۹ را شامل می‌شود؛ بنا به توصیف ارائه شده از سوی وب سایت رسمی این آزمون، هر کدام از نمرات کسب شده برای فردی ویژگیهای خاصی را قلمداد خواهد کرد؛ ضمناً نمرات آن بر روی چهارچوب سطح بندی اتحادیه اروپا موسوم به CEFR نیز درجه بندی شده است

💡 نمره ۹

آزمون شونده تسلط کاملی بر زبان انگلیسی دارد. این فرد قادر است از زبان انگلیسی به شکل مناسب، دقیق و روان استفاده کرده و درک کاملی نسبت به این زبان دارد.

💡 نمره ۸

آزمون شونده تسلط کاملی به زبان را نشان می‌دهد اما فقط گاهی اوقات اشتباهات غیرسیستماتیک و استفاده نامناسب از زبان دارد. این فرد ممکن است در موقعیت های ناآشنا برخی چیزها را اشتباه متوجه شود اما استدلال های پیچیده و مفصل را به خوبی مدیریت خواهد کرد.

💡 نمره ۷

آزمون شونده تسلط کاربردی (operational) به زبان دارد، البته با نادرستی های گاه به گاه، استفاده نامناسب و سوء تفاهم در برخی موقعیت ها. این فرد باز هم عموماً زبان پیچیده را به خوبی مدیریت می کند و نسبت به استدلال‌های دقیق درک خوبی دارد.

💡 نمره ۶

داوطلب با وجود برخی نادرستی ها، استفاده نامناسب و سوء تفاهم، تسلط مؤثری بر زبان دارد. این شخص می تواند از زبان نسبتاً پیچیده استفاده کرده و به ویژه در موقعیت‌های آشنا را درک کند.

💡 نمره ۵

آزمون شونده تسلط نسبی بر زبان دارد و در اکثر موقعیت ها معنای کلی را درک می‌کند، اگرچه احتمال دارد اشتباهات زیادی مرتکب شود. این افراد می‌توانند ارتباطات اولیه را مدیریت کنند.

💡 نمره ۴

شایستگی اولیه آزمون شونده به موقعیت‌های آشنا محدود می شود. فرد دارنده این نمره اغلب مشکلاتی را در درک و بیان نشان می دهد. این فرد قادر به استفاده از زبان پیچیده نیست.

💡 نمره ۳

آزمون شونده در موقعیت های بسیار آشنا فقط معنای کلی را منتقل می‌کند و می فهمد اما در ارتباطات وی اختلالات مکرر وجود دارد.

💡 نمره ۲

آزمون شونده در درک گفتاری و نوشتاری انگلیسی با مشکلات زیادی مواجه است.

💡 نمره ۱

آزمون شونده به جز چند کلمه مجزا، توانایی استفاده از زبان را ندارد.

💡 نمره ۰

آزمون شونده به سوالات پاسخ نداده است.


نمره موردنیاز افراد

هرچه بتوانید در آزمون آیلتس IELTS نمره بالاتری کسب کنید، نشان دهنده درک و توانایی بهتر شما در برقراری ارتباط به زبان انگلیسی است. هر نهاد مهاجرتی، دانشگاه، محل کار یا مؤسسه دارای شرایط خاصی برای نمره آیلتس خواهد بود. نمره مورد نیاز شما بستگی به هدفی دارد که به دنبال انجام آن در کشور هستید، برای کار، تحصیل یا مهاجرت به نمره خاصی نیاز خواهید داشت. در ویدئوی زیر به این پرسش اساسی پاسخ داده‌ایم که:

مراکز پذیرنده مدرک آیلتس در جهان


نحوه توسعه آیلتس

آیلتس برای ارائه یک ارزیابی منصفانه و دقیق از مهارت زبان انگلیسی ایجاد شده است. سوالات آزمون با مشارکت متخصصان زبان از استرالیا، کانادا، نیوزلند، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا تهیه می‌شود. این آزمون شامل چهار بخش است: گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن. محتوای آزمون آیلتس منعکس کننده موقعیت های روزمره است.

در صورتی در خصوص آزمون آیلتس IELTS دارای ابهام یا پرسش خاصی هستید، همکاران ما آمادگی پاسخگویی به شما هستند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات