ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

آزمون مترجمان رسمی ۱۴۰۱

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۱۵ دی ۱۴۰۱، ساعت ۰۷:۱۶

آزمون مترجمان رسمی 1401

در این مطلب و بر اساس آخرین اطلاعیه رسمی منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون مترجمان رسمی ۱۴۰۱ به طور کامل و دقیق معرفی و تشریح خواهد شد. این آزمون به صورت کتبی و بر اساس «قانون راجع به ترجمه اظهارات و اسناد در محاکم و دفاتر رسمی مصوب سال ۱۳۱۶با اصلاحات و الحاقات بعدی آن در شهریورماه ۱۴۰۱ خورشیدی برگزار خواهد شد.


تاریخ‌های مهم

ثبت نام برای شرکت در این آزمون توسط سازمان سنجش آموزش کشور از تاریخ یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ تا سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ انجام خواهد شد. داوطلبان علاقمند نیز بایستی در تاریخ ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ با حضور در مراکز برگزاری آزمون که از طریق این سازمان اطلاع رسانی خواهند شد در آزمون شرکت نمایند.

هزینه شرکت در آزمون

در آزمون مترجمان رسمی ۱۴۰۱ هر داوطلب بایستی مبلغ ۵ میلیون ریال معادل ۵۰۰.۰۰۰ تومان از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سایت سازمان سنجش آموزش کشور جهت خرید کارت اعتباری آزمون مترجمان رسمی قوه قضائیه پرداخت نماید.


شرایط داوطلبان

الف) شرایط متقاضیان:
۱ – داشتن حداقل ۲۵سال در زمان ثبت نام؛
۲ – نداشتن پیشینه مؤثر کیفری؛
۳ – عدم اعتیاد به مواد مخدر؛
۴ – عدم اشتهار به فساد اخلاقی و عقیدتی؛
۵ – عدم محکومیت به انفصال از خدمات دولتی؛
۶ – دارابودن مدرک پایان خدمت وظیفه عمومی و یا معافیت قانونی دائم برای آقایان

ب) مدارک مورد نیاز در زمان ثبت نام اینترنتی:

۱تکمیل تقاضانامه الکترونیکی
۲ – پرداخت هزینه ثبت نام
۳ – فایل عکس اسکن شده داوطلب


تاریخ و نحوه ثبت نام

کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام در آزمون جذب مترجم رسمی در صورت داشتن شرایط مندرج در بند الف این اطلاعیه نسبت به تهیه مدارک خواسته شده بر اساس بند (ب) می توانند از روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲لغایت روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ با مراجعه به درگاه اطلاعرسانی سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند. در پایان ثبت نام به هر یک از داوطلبان کد رهگیری ارائه خواهد شد که داوطلبان لازم است تا پایان کلیه مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری نمایند. ضمناً یادآور می شود ثبت نام منحصراً به صورت الکترونیکی می باشد و داوطلبان لازم است از طریق درگاه مذکور نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند و ثبت نام به غیر از روش فوق غیر قابل قبول میباشد.

د ) زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون :
۱ – کارت شرکت در آزمون از روز سهشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۵برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاعرسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.orgقرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۸منحصراً در شهر تهران برگزار خواهد شد.

۲ – ساعت شروع برگزاری آزمون و محل برگزاری آزمون در هنگام پرینت کارت بر روی کارت شرکت در آزمون درج خواهد شد. لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون به منزله تایید اطلاعات ارسالی نمیباشد و مدارک داوطلبان بعد از آزمون بررسی خواهد شد.


بسته منابع جامع آزمون مترجمان رسمی ۱۴۰۱
ارائه تمامی منابع توصیه شده برای آمادگی آزمون


مواد آزمون:

هـ) مواد آزمون:
آزمون عمومی:
۱ – دستور زبان
۲ – واژگان
۳ – درک مطلب
آزمون تشریحی:
۱ – ترجمه از زبان فارسی به زبان مقصد
۲- ترجمه از زبان مقصد به زبان فارسی

آزمون زبان عمومی به صورت چهار گزینه‌ای خواهد بود و بخش تشریحی به صورت ترجمه مکتوب است. تنها برگه امتحانی داوطلبان تصحیح خواهد شد که در بخش زبان عمومی حد نصاب لازم را کسب کرده باشند.

۱ – آزمون شامل دو بخش عمومی و تخصصی میباشد. بخش عمومی، در سطح تافل در زبان انگلیسی و همسطح آن در سایر زبانها و محتوای آزمون در دو بخش عمومی (چهارگزینه ای) و تخصصی (تشریحی) از مواد حقوقی، اقتصادی، بازرگانی، پزشکی، فنی، قراردادها و … طراحی می شود.
۲ – آزمون عمومی (چهارگزینه ای) و آزمون تخصصی (تشریحی) در یک مرحله انجام می شود. کسانی که حدنصابهای تعیین شده را در آزمون عمومی (چهار گزینه ای) کسب نمایند، اوراق تشریحی آنان تصحیح می گردد. کسب حدنصاب در امتحانات کتبی، ملاک پذیرش داوطلب نمیباشد و از قبول شدگان در امتحانات کتبی برای مصاحبه دعوت به عمل خواهد آمد. معرفی افراد جهت انجام کارآموزی بر اساس بالاترین نمره مصاحبه و تعداد مورد نیاز می باشد.
۳ – همراه داشتن فرهنگ لغت ( )Dictionary در آزمون عمومی (دفترچه شماره )۱مجاز نیست، ولی استفاده از آن، فقط در مرحله آزمون تشریحی مجاز است و نه هیچ وسیله دیگر( مانند موبایل و …)
۴ – شرکت مترجمان رسمی برای اخذ پروانه مترجمی رسمی زبان دیگر بلامانع است.
۵ – متقاضی می بایست ساکن استان مورد تقاضا باشد و حداقل برای مدت ۱۰سال در همان استان فعالیت مترجمی نماید.
۶ – آزمون در رشته زبان های خاص، در صورت به حد نصاب نرسیدن تعداد شرکت کننده ، برگزار نخواهد شد

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات

  سیده فاطمه حسینی

  سلام
  وقت بخیر
  یه سوال داشتم از خدمتتون
  اگر تحصیلات آکادمیک مترجمی داشته باشیم بدون سابقه ده سال فعالیت آیا امکان شرکت در آزمون وجود دارههه

   عصر زبان

   با سلام و احترام
   بر اساس سوابق آزمونهای سالهای گذشته، برای شرکت و جذب به عنوان مترجم رسمی دادگستری، میزان و نوع تحصیلات و همچنین سابقه کار محدودیتی ندارد.
   موفق باشید