ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

آیا نرم افزارهای ترجمه، مترجمان را بیکار می کنند؟

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۵ شهریور ۱۳۹۹، ساعت ۱۲:۳۳

نرم افزارهای ترجمه و سئوالی اساسی این روزها در بین فعالان عرصه ترجمه رد و بدل می شود:

آیا نرم افزارهای ترجمه،مترجمان را بیکار می کنند؟

علت پرداختن به این سئوال و تلاش برای پیش بینی آینده صنعت ترجمه،رشد روزافزون نرم افزارهای ترجمه، وب سایت های ترجمه ماشینی، اپلیکیشن های موبایل برای ترجمه و سایر مزایای رایگان و در دسترس ترجمه برای عموم در بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد.آیا براستی این واقعه اتفاق خواهد افتاد؟

پاسخ به این سئوال نیاز به انجام تحقیقات و مطالعات فراوانی در حوزه ترجمه و کمک گرفتن از نظریه پردازان علم مطالعات ترجمه دارد،اما به طور اجمالی می توان ادعا نمود با توجه به ظرافت های ترجمه ادبی،لااقل این اثر مورد خطر این قبیل تکنولوژی های ترجمه قرار نگیرد.

اما در نقطه مقابل ترجمه غیر ادبی در حیطه ترجمه غیر شفاهی و هم چنین ترجمه شفاهی با خطر آنها دست و پنجه نرم می کنند.

خبرهای منتظر شده از افزایش تعداد زبان های مترجم گوگل، راه اندازی و تقویت مترجم شرکت مایکروسافت و سایر ماشین های ترجمه در روزهای اخیر کافی نبود تا اینکه موتور جستجوی کشور چین با نام Baidu اعلام کرده است در تلاش است تا مترجم خود با نام Baidu Translate دارد.

مترجم Baidu Translate از شش سال قبل بر روی مترجم خود کار می کند و هم اکنون قابلیت ترجمه به ۲۷ زبان زنده دنیا را دارد که دامنه ۵۰۰ میلیون نفری از گویشوران را در بر می گیرد.مدیر عامل آقای Wang Haifeng اعلام کرده است، روزانه ۱۰۰ میلیون نفر از امکانات ترجمه آنها استفاده می کنند و قصد دارند در طول هر ۱۱ روز یک زبان را به امکانات ترجمه خود اضافه نمایند.

بایستی منتظر بود و دید با این رشد خیره کننده ماشین های ترجمه آیا مترجمان بایستی به فکر شغل دوم برای خود باشند یا خیر؟

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات