ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

ابزار ترجمه تعاملی برای مترجمان Linguee

تاریخ انتشار: 

ابزار ترجمه تعاملی برای مترجمان Linguee

ابزار ترجمه تعاملی برای مترجمان Linguee یکی از بهترین نمونه ها در حال حاضر است. اگر مترجمی هستید که به صورت سفارشی کارهای خود را انجام می دهید این ابزار کار شما را بسیار ساده تر خواهد کرد. البته تا این لحظه زبان فارسی از سوی این شرکت پشتیبانی نمی شود؛ اما در سایر زبانهای اروپایی همانند آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی، پرتقالی و … امکان ترجمه وجود دارد. آشنایی با این ابزار در ترجمه سایر زبانها مفید خواهد بود.

ترجمه تعاملی Interactive Translation چیست؟

این اصطلاح به روشی نوین در ساختار کاری دیکشنری ها و برنامه های ترجمه ماشینی اطلاق می شود. در این حالت ماشین ترجمه یا برنامه مربوطه برابرهای درخواستی برای کاربر را علاوه بر کنترل در مخزن دیکشنری خود، از معادل هایی انتخاب می کند که قبلاً توسط دیگران به کار رفته است. تصور کنید پیشتر مترجمی در گوشه ای از دنیا متنی را از انگلیسی به اسپانیایی ترجمه کرده است. او برای واژه love در زبان اسپانیایی معادل amor را قرار داده بود. حال که شما این کلمه را جستجو می کنید برنامه پیشنهاد را به شما خواهد داد.

این کار باعث می وشود تلفیق مزایای موتورهای جستجوی اینترنتی مثل گوگل، بینگ و … را در کنار داده های مخزن معادلهای دیکشنری با هم داشته باشید. اجازه دهید با هم این موضوع را عملاً امتحان کنیم:

با کلیلک بر روی دکمه زیر وارد وب سایت ترجمه تعاملی لینگیویی Linguee شوید:

سپس با صفحه زیر روبرو خواهید شد. در این صفحه نوار جستجو و نوع زبان مربوطه را انتخاب کنید. در انتهای صفحه نیز امکان دانلود اپلیکیشن اندروید و iOS برای کاربران فراهم شده است.

linguee translation machine webpage

در حال حاضر امکان انتخاب در بین زبانهای انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی، پرتقالی، فرانسوی، روسی، ژاپنی، لهستانی، چینی، هلندی، سوئدی، دانمارک و برخی زبانهای دیگر وجود دارد. بعد از آنکه کلمه مورد نظر خود را تایپ نمایید معادل پیشنهادی به صورت زیر برای شما نمایش داده خواهد شد.

linguee translation tool sample search

مثلاً ما در ابزار ترجمه انگلیسی به ایتالیایی کلمه love را جستجو کرده ایم که معادل ها به صورت بالا می باشد. همانطور که مشاهده می کنید دامنه برابرهای پیشنهادی متنوع و قابل قبول هستند.

کاربرد ابزار ترجمه تعاملی برای مترجمان Linguee

حتماً می پرسید این کار چه فایده ای دارد. پاسخ بسیار روشن است، با استفاده از ابزارهای ترجمه تعاملی نیاز نیست مترجمان هر بار برابری را جستجو نمایید بلکه می توانند این معادل ها را با هم به اشتراک بگذارند. اشتراک معادل ها علاوه بر کاهش زمان و تسریع در روند ترجمه، سطح کیفی ترجمه های مکتوب را نیز ارتقاء می بخشد. امید است زبان فارسی نیز به این ابزار اضافه گردد.


 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات