ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

ابوالحسن نجفی

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۱۸ تیر ۱۳۹۹، ساعت ۱۱:۵۷

ابوالحسن نجفی

ابوالحسن نجفی ۱۳۰۸ – ۱۳۹۴

زنگینامه مترجمی کاربلد

ابوالحسن نجفی از بزرگترین مترجمان و ویراستاران ایرانی در سال ۱۳۰۸ به دنیا آمد.وی تحصیلات خود را در دانشگاه تهران و سپس در دانشگاه سوربن فرانسه ادامه داد.وی زیر نظر بزرگانی هم چون پرویر ناتل خانلری و آندره مارتینه به فراگیری ادبیات و زبان شناسی همت گمارده بود.وی به دلیل برگشت به ایران دفاع از رساله دکتری خود را نیمه تمام رها کرده بود.

وی پس از برگشت به ایران ابتدا در دانشگاه اصفهان و سپس در دانشگاه تهران به تدریس اشتغال داشت. فعالیت در انتشارات فرانکلین،مرکز نشر دانشگاهی و دانشگاه طباطبایی از جمله فعالیت های علمی و عملی این بزرگ مرد است.

وی علیرغم همکاری با موسسه فرانکلین موسسه نیل را راه اندازی کرد که جزوء اولین موسسات حرفه ای ترجمه و ویراستاری در ایران می باشند. ابوالحسن نجفب به دلیل تبحر در رشته های ادبیات،زبان شناسی،نقد ادبی و زبان فرانسه از بزرگترین و چیره دست ترین مترجمان و ویراستاران ایرانی محسوب می شود. در عرصه ادب فارسی بسیاری برای جایگاه علمی این استاد فرزانه مقام بالایی را قائل هستند. ویراستاران و مترجمان زیادی در مکتب آموزشی وی درس دیده و شاگرد معنوی او محسوب می شوند.

آثار ترجمه و تالیفی

استاد نجفی در طول سالهای فعالیت علمی خود اثرهای فاخری را تالیف و ترجمه کرده است. ویراستاران و حوزه ویرایش متون و ویرایش کتاب و تحقیقات ترجمه و زبانشناسی نیز بخشی از کارهای او را تشکیل می دهند. در زیر به برخی از کتابهای او اشاره می کنیم:

آثار تالیفی

  • فرهنگ فارسی عامیانه – نشر نیلوفر
  • غلط ننویسیم – مرکز نشر دانشگاهی
  • مبانی زبانشناسی و کاربرد آن – مرکز نشر دانشگاه تهران

آثار ترجمه شده

  • بچه های کوچک قرن نوشته کریستیان روشفور
  • شیطان و خدا نوشته ژان پل سارتر
  • پرندگان می روند در پرو می میرند اثر رومن گاری
  • شازده کوچولو شاهکار آنتوان دوسنت اگزوپری
  • نمایشنامه کالیگولا اثر آلبر کامو

کتاب غلط ننویسیم
اثر ارزنده دشواریهای زبان فارسی نوشته استاد نجفی از کتابهای بسیار برجسته نوشته این استاد ادیب ایرانی است. در این کتاب نویسنده به مرسوم اشتباهات متداول افراد در زبان پارسی اشاره می کند. این کتاب بارها تجدید چاپ شده و مرجع بسیاری از کارهای بعدی در حوزه سره نویسی، ویراستاری و ویرایش ادبی و فنی متون بوده است.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات