ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

پنج زبان خارجی جدید زبان مدارس

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۲۸ مرداد ۱۴۰۰، ساعت ۰۹:۲۵

پنج زبان خارجی جدید زبان مدارس از گزارش های اعلامی در خصوص جلسه امشب شورای عالی انقلاب فرهنگی بود. این برنامه در پی درخواست رهبری برای تنوع بخشی به زبانهای آموزشی در مدارس کشور اعلام گردید. هر چند هنوز هم بسیاری از متخصصان اعتقاد دارند شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه شتاب زده عمل کرده است.

خبر افزوده شدن زبان های خارجی جدید به برنامه آموزش زبان های خارجی مدارس در پی سخنرانی ایرادی آیت الله سید علی خامنه ای صورت پذیرفت.ایشان چندی پیش در سخنرانی خود عنوان کرده بودند در حوزه آموزش زبان های خارجی نبایستی انحصار وجود داشته باشد. زبان های خارجی هم اکنون در ایران به صورت انحصاری در اختیار زبان انگلیسی می باشد و سالیان زیادی که دانش آموزان در کلاس های زبان خود با استفاده از روش های سنتی زبان انگلیسی را آموزش می بینند.

جزئیات خبر

درس زبان انگلیسی دانش آموزان همیشه از پر دغدغه ترین دروس در مدارس ایران بوده است. از یک طرف کارشناسان و دبیران زبان اعتقاد دارد این درس کارایی لازم را ندارد و از سوی دیگران مدیران دولتی به برگزاری آن انتقاد دارند. وزارت آموزش و پرورش نیز به طور کلی اعتقاد دارد درس زبان بایستی در آموزشگاه های آزاد ارائه گردد.

به عنوان مثال در پژوهشی با عنوان بهره برداری آمریکا از آموزش زبان انگلیسی نگارنده اعتقاد دارد، ایالات متحده آمریکا از این برنامه برای پیشبرد اهداف نرم خود استفاده می کند. این گزارش در بخش پژوهش های شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر شده است.

پنج زبان خارجی جدید زبان مدارس

افزوده شدن پنج زبان خارجی جدید به برنامه آموزش زبان مدارس می تواند باعث ایجاد تنوع در آموزش زبان های خارجی و در پی آن نیاز به جذب معلمین جدید در بخش آموزش زبان های خارجی مدارس گردد.

طبق گزارش ارائه شده در جلسه امشب شورای عالی انقلاب فرهنگی که رئیس جمهور ریاست آن را بر عهده داشت، گزارش کاملی در خصوص وضعیت آموزش زبان های خارجی در ایران و سایر کشورهای جهان ارائه شده است و مقرر گردید برای توسعه آموزش زبان های خارجی افزوده شدن پنج زبان خارجی در دستور کار قرار گیرد. موضوع زبان های خارجی در جلسه شماره ۷۸۱ شورا بررسی گردید و نتایج آن به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ خواهد شد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات