کلاسهای آنلاین مهارت حرف زدن به انگلیسی

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

کارگاه های آموزشی ترجمه اتحادیه اروپا

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۹۹، ساعت ۱۷:۵۳

کارگاه های آموزشی ترجمه اتحادیه اروپا اقدامی است که همه ساله و در زمان های گوناگون و با مرکزیت کشورهای مختلف اروپایی برگزار می گردد.این کمیسیون کارگاه های ترجمه خود را برای اقشاری از جمله:

  • دانشگاه ها
  • شرکت های زبان
  • موسسات ترجمه
  • انجمن های حرفه ای ترجمه

کارگاه های آموزشی ترجمه توسط اتحادیه اروپا

در نظر گرفته است.هدف کمیسیون اتحادیه اروپا از برگزاری کارگاه های مربوطه،ارتباط نزدیک تر فعالان عرصه ترجمه در سراسر اروپا مطرح شده است.این کارگاه ها باعث ارتقاء جایگاه ترجمه و مترجمان و ارتباط بیشتر ایشان با یکدیگر خواهد شد.اولین دوره این کارگاه ها در سال ۲۰۱۶ میلادی در ماه اکتبر برگزار خواهد شد.

تقویم برگزاری کارگاه ها توسط موسسه عصر زبان و به فراخور زمان اطلاع رسانی خواهد شد. کارگاه های آموزشی ترجمه اتحادیه اروپا می تواند برای بروزرسانی اطلاعات مترجمان، دانشجویان مترجمی، کارآموزان ترجمه، مترجمان شفاهی و … مفید باشد. در بخش ترجمه مولتی مدیا نیز برای ترجمه فیلم و زیرنویس آثار سینمایی مفید خواهد بود.

کمیته تخصصی ترجمه اتحادیه اروپا پوشش دهنده ۲۴ زبان رسمی این اتحادیه است. اروپا به عنوان یکی از مناطق مهم از حیث علمی و آموزشی در جهان، دارای تنوع اقلیمی و انسانی متنوعی بوده به طوری که در بیش از ۲۰۰ زبان زنده جهان در میان جمعیت ۷۵۰ میلیون نفری این قاره صحبت می شود.

وظایفه کمیته ترجمه اتحادیه Translation Committee

کمیته اختصاصی اتحادیه اروپا در بخش ترجمه علاوه بر برگزاری کارگاه های آموزشی وظایف محوله زیر را نیز بر عهده دارد:

  • ترجمه قوانین، اوراق سیاسی، گزارشات و مکاتبات
  • تامین نیازهای زبانی ساکنین و شهروندان قاره اروپا
  • ویرایش متون نوشته شده توسط کارکنان اتحادیه
  • تلاش برای ترجمه سایت و چند زبانه کردن آن
  • تهیه ترمینولوژی تخصصی برای کلیه فعالیت ها

در سایر سازمانهای بین المللی همچون سازمان ملل متحد UN نیز چنین کمیته هایی وجود دارد. زبانهای سازمان ملل موسوم به UN Language تعداد شش زبان رسمی این سازمان شامل انگلیسی، عربی، روسی، چینی، فرانسوی و اسپانیایی می باشد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات