ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

تغییر زبان رسمی اتحادیه اروپا در پی خروج انگلیس از این اتحادیه

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۹۹، ساعت ۰۹:۱۸

زبان رسمی اتحادیه اروپا در پی خروج این این کشور از اتحادیه اروپا تغییر خواهد کرد. طبق قوانین داخلی اتحادیه اروپا یکی از زبان های رسمی اعضای این اتحادیه بایستی به عنوان زبان رسمی اتحادیه اروپا مورد استفاده قرار گیرد که بیش از یک دهه است که این زبان رسمی زبان انگلیسی بوده است اما به دنبال برگزاری همه پرسی در کشور انگلیس و رای مردم این کشور انگلیسی زبان به خروج از اتحادیه اروپا شاید زبان رسمی این اتحادیه نیز تغییر یابد.

تغییر زبان رسمی اتحادیه اروپا

پیش از این که انگلیس رای به خروج از اتحادیه اروپا دهد زبان انگلیسی زبان رسمی این اتحادیه به شمار می رفت.قبل از زبان انگلیسی نیز زبان فرانسوی زبان رسمی بوده است.

یکی از مسئولین اتحادیه اروپا در مصاحبه با رادیو آلمان این موضوع را مطرح نموده بود.

اگر این احتمال روی دهد مناسبات در اتحادیه اروپا دچار تحول اساسی می شود و زبان در این اتحادیه به یک چالش تبدیل می شود.هم اکنون زبان های متعددی از اعضا مورد وثوق بوده و زبان رسمی آن زبان انگلیسی است.

زبانهای رایج در بریتانیای کبیر

در محدوده کشور بریتانیای کبیر Great Britain بیش از ۱۴ زبان و گویش مختلف وجود دارد. کشورهای ایرلند جنوبی، ولز و انگلستان با تنوع زیاد گویش ها و زبانهای مختلفی از رده ژرمنی غربی روبرو هستند. انگلیسی به عنوان یکی از زبانهای خانواده هندواروپایی در شاخه ژرمنی و زیر شاخه ژرمنی غربی قرار دارد.

زبانهای رایج در بریتانیای کبیر علاوه بر تنوع زیاد بسیار مشابه هستند. زبان رسمی در این کشور انگلیسی است. این زبان دارای حدود ۶۰ میلیون گویشور می باشد که ۹۸ درصد جمعیت کشور را در بر می گیرد. جالب اینکه بر اساس آمارهای منتشر شده در سال ۲۰۱۱ جمعیتی بالغ بر ۸۴۶ هزار نفر از مردم ولز گفته اند که زبان انگلیسی را متوجه نمی شوند و یا بسیار اندک می فهمند.

 

 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات