کلاسهای آنلاین مهارت حرف زدن به انگلیسی

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

جامعه مترجمان حرفه‌ای عرب‌زبان APTS

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۲۶ تیر ۱۳۹۹، ساعت ۰۵:۴۲

جامعه مترجمان حرفه‌ای عرب‌زبان

جامعه مترجمان حرفه‌ای عرب‌زبان APTS شبکه مترجمان عرب‌زبان که مقرر آن در بیروت لبنان است. یک انجمن غیرانتفاعی بوده و در ویلیسو (Willisau) سوئیس به ثبت رسیده است. کار آنها تسهیل تعامل میان مترجمان آزاد عرب‌زبان، آژانس‌های ترجمه و مشتریان آن‌ها هست.

شناسنامه تشکیلات

نام اصلی: Arab Professional Translators Society

سال تاسیس: ۲۰۰۰ میلادی

دفتر مرکزی: بیروت – لبنان

خدمات آموزشی جامعه مترجمان حرفه‌ای عرب‌زبان APTS

این مرکز برای کلیه مترجمان عرب زبان دوره های آموزشی برگزار می کنند. افراد شرکت کننده پس از طی دوره های مربوطه موفق دریافت گواهینامه تربیت مترجم زبان عربی می شوند. این گواهینامه Certificate دارای ارزش اعتباری و علمی بوده و در مراکز طرف قرارداد انجمن استفاده می شود.

ضمناً پس از اخذ گواهینامه، مترجمان زبان عربی می توانند در بخش Job Search تقاضای کار دهند. بالطبع یک مترجم عربی می تواند در بخشهای ترجمه شفاهی، ترجمه آثار مکتوب، ترجمه بازرگانی و اداری و غیره فعالیت داشته باشد. مراکز و موسسات بسیار زیادی در لبنان نیاز به مترجمان کارآزموده دارند.

شیوه عضویت

جامعه مترجمان حرفه‌ای عرب‌زبان APTS امکان عضویت را برای مرتجمان عربی فراهم کرده است. افراد با مراجعه به بخش تقاضای عضویت جامعه مترجمان عرب زبان می توانند تقاضای خود را ثبت نمایند. علاوه بر مترجمان آثار مکتوب، مترجمان شفاهی نیز امکان عضویت در این مرکز را دارند.

فروشگاه الکترونیکی کتاب انجمن مترجمان عرب زبان

اگر مترجم عربی هستید می توانید با مراجعه به فروشگاه کتاب این انجمن، اقدام به کتابهای مطالعات ترجمه نمایید. علاوه بر آن در وب‌سایت مربوطه، اطلاعات مربوط به مترجمان و آژانس‌های عضو انجمن به نمایش درآمده و به مشتریان و آژانس‌ها این امکان را می‌دهد که آثار ترجمه‌ای خود را در آنجا به نمایش بگذارند. اعضاء در این وب‌سایت، همچنین به دوره‌های ترجمه آکادمی مترجمان عرب‌زبان، آزمون‌های مهارت سنجی، بانک گسترده واژه‌شناسی، تالارهای گفتمان، مجلات، فروشگاه‌های آنلاین eByblos.com و بسیاری از خدمات دیگر، دسترسی خواهند داشت.

علاوه بر اینها، اسامی مترجمین مورد تائید نیز در بخش Translators Directory به نمایش در آمده و افراد نیازمند می توانند به آن دسترسی پیدا کنند. اینکار علاوه بر تائید کار مترجم، به منزله تبلیغی برای وی نیز محسوب می شود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات