ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

دانلود کتاب ضرب المثل های فارسی به انگلیسی حییم

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۲۴ آذر ۱۳۹۹، ساعت ۱۴:۳۷

امروز دانلود کتاب ضرب المثل های فارسی به انگلیسی حییم را در اختیار شما قرار میدهیم. این کتاب توسط فرهنگ نویس شهیر ایرانی استاد مرحوم سلیمان حییم نوشته شده است. با توجه به اینکه کتاب در سال ۱۳۳۴ نوشته شده و سی سال از فوت مولف می گذرد، نشر آن آزاد است.

کتاب ضرب المثل های فارسی به انگلیسی حییم

مقدمه مولف

پس از اقدام به جمع آوری و شروع به ترجمه امثال، مشخص شد این فرهنگ برای دانش آموزان و مترجمان نیز سودمند و قابل استفاده خواهد بود که ممکن است فرهنگ های دوزبانه معمولی از بیان آن قاصر باشند. بخشی از ضرب المثل های فارسی نیز به انتهای کتاب ضمیمه شده است. از نظر این کتاب امثال برابر است با:

** عبارتی استعاره و مجازی به کار رفته است.

** ترجمه تحت اللفظی معنی آن را به خوبی روشن نمی سازد.

معرفی کتاب

این کتاب به صورت الکترونیکی منتشر شده است. اصل کتاب در سال ۱۳۳۴ توسط کتابفروشی یهود ابروخیم در تهران منتشر شده بود. کتاب در قالب ۸۳۳ نشر یافته است و حاوی متداول ترین ضرب المثل ها و تعبیرات مثلی و اصطلاحات فارسی به انضمام داستانهای معروفی که امثال ناشی از آنها شده اند.

سلیمان حییم

مرحوم سلیمان حییم، فرهنگ نویس شهیر ایرانی برای تامین نیاز دانش آموزان، دانشجویان و افراد علاقمند این فرهنگ را تدوین کرده است. کتاب حاضر یکی از جامع ترین فرهنگ های ضرب المثل فارسی به انگلیسی است. در این کتاب تقریباً تمامی ضرب المثل ها و اصطلاحات ضروری زبان انگلیسی آورده شده است.

ضرب المثل های فارسی به انگلیسی به ترتیب حروف الفبا آورده شده است. این ترتیب حروف بر اساس حروف زبان فارسی تدوین گردیده که به شکلی شفاف و ساده می باشد. هر ضرب المثل فارسی، اصطلاحات یا عبارات مرتب شده و معادل انگلیسی بعد از آن قید شده است.

مثال از کتاب

در تصویر دو نمونه مثال از این کتاب آورده شده است:

مثال یک: جانا سخن از زبان ما میگویی

Dear you took the words out of my mouth.

مثال دو: جان به عزرائیل نمی دهد.

We will not give up his ghost to the Angel of Death.

مثال از کتاب ضرب المثل های فارسی به انگلیسی حییم

این کتاب برای مترجمان، دانش آموزان مدارس و دانشجویان بسیار مفید فایده خواهد بود. ضمناً مترجمین متون ادبی نیز از این فرهنگ در روند کار ترجمه رمان، داستان کوتاه و شعر بهره خواهند برد. این فرهنگ لغت ارزشمند را می توانید از لینک زیر دانلود نمایید.

لینک دانلود کتاب ضرب المثل های فارسی به انگلیسی حییم

 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات

  مژگان زلکی نژاد

  ایکاش نرم افزار این کتاب رو تهیه می کردید و در دسترس بود

   عصر زبان

   با سلام و احترام
   تقاضای شما به همکاران واحد واژه نامه ارجاع شد.
   موسسه عصر زبان
   مرکز جامع زبانهای خارجی