ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

دیکشنری تخصصی زبانشناسی انگلیسی به فارسی

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۹، ساعت ۰۵:۵۹

دیکشنری تخصصی زبانشناسی انگلیسی به فارسی

در این بخش می توانید دیکشنری تخصصی زبانشناسی انگلیسی به فارسی را مشاهده نمایید. این دیکشنری حاوی اصطلاحات رشته زبانشناسی می باشد. کلیه گرایش های زبانشناسی در تدوین این دیکشنری تخصصی زبانشناسی انگلیسی به فارسی مدنظر قرار گرفته است. استفاده از برابرهای استفاده شده در ترجمه متون زبانشناسی، نگارش مقالات تخصصی رشته زبانشناسی، نگارش مقالات علمی پژوهشی زبانشناسی و سایر مطالب مرتبط با این رشته دانشگاهی توصیه می گردد.

روش جدول بندی این لیست به صورت زیر می باشد. با توجه به اینکه آشنایی با اصطلاحات تخصصی و برابرهای آنها برای هر دانشجوی زبانشناسی نیاز است این لیست تنها یک راهنمای ساده می باشد.

نمونه دیکشنری تخصصی زبانشناسی انگلیسی به فارسی

همانطور که گفته شد این لیست حاوی اصطلاحات بسیار اولیه در زبانشناسی می باشد. برای دانلود دیکشنری های تخصصی انگلیسی به انگلیسی می توانید به بخش های دیگر مراجعه کنید. دانشجویان دکتری تخصصی، کارشناسی ارشد و حتی کارشناسی زبانشناسی بایستی با این دسته از اصطلاحات تخصصی آشنایی داشته باشند تا بتوانند کتب مربوطه را مطالعه کنند.


فرهنگ واژگان دو زبانه زبانشناسی
استفاده از فرهنگ های واژگان تخصصی دو زبانه در کلیه رشته های دانشگاهی می تواند نیازمندیهای معادل یابی را بر پژوهشگران حوزه های علمی هموار نماید. در این فرهنگهای تخصصی، افراد کاربلد و پژوهشگران با تجربه برای هر کدام از مدخل های واژگانی در رشته های مختلف علمی، برابرهای دقیق و مناسب فارسی انتخاب می کنند. مترجمین ایرانی نیز از این دسته معادل ها در کارهای خود بهره خواهند گرفت.

مجموعه فرهنگ های مطالعات ترجمه
انتشارات بزرگ و فاخر علمی و فرهنگی در کاری ارزنده اقدام به چاپ فرهنگ های دو زبانه رشته مطالعات ترجمه نموده است. در این سری کتب فرهنگ جامع مطالعات ترجمه، فرهنگ زبانشناسی کاربردی و فرهنگ زبانشناسی اجتماعی از مهمترین عناوین موردنیاز پژوهشگران حوزه زبانشناسی می باشد. این سری کتب را می توانید از فروشگاه عصر زبان با تحفیف ویژه تهیه نمایید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات