کلاسهای آنلاین مهارت حرف زدن به انگلیسی

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

روزنامه انگلیسی زبان گاردین the Guardian

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۸ دی ۱۴۰۱، ساعت ۰۷:۳۵

در این مطلب قصد داریم به معرفی روزنامه انگلیسی زبان گاردین the Guardian بپردازیم. در ادامه معرفی روزنامه ها امروز نوبت به انگلستان رسیده است. روزنامه معتبر گاردین در سال ۱۸۲۱ در انگلستان تاسیس شد. از سال ۱۹۵۹ با تغییر نام منچستر گاردین به گاردین، مقرر آن نیز انتقال یافت. هم اکنون لندن محل استقرار دفتر این روزنامه است.

لوگو روزنامه گاردین انگلستان

این روزنامه در کنار چاپ روزانه خود، ویژه نامه نیز منتشر می کند. ویژه نامه G2 همراه با روزنامه انگلیسی زبان گاردین the Guardian عرضه می گردد. رویکرد این نشریه مبتنی بر آزادی بیان است. به این معنا کرد، اگر نیاز ببیند حتی از سیاست های دولت بریتانیا و شخص ملکه هم انتقاد می کند.

روند آزادی بیان در این روزنامه باعث شده مخاطبین زیادی داشته باشد. روزانه افراد فراوانی این نشریه را خریداری می کنند. مطالعه آن در کافی شاپ های انگلستان و سراسر اروپا متداول است. کیفیت چاپ روزنامه انگلیسی زبان گاردین the Guardian نیز بسیار عالی است.

در جریان استقرار دولت تونی بلر رویکرد آن نقادانه و تند بوده است. حزب کارگری تونی بلر نخست وزیر به جهت همراهی با آمریکا در جنگ با افغانستان و عراق با شدیدترین انتقادها روبرو شد.

همانطور که یادآور شدیم از سال ۱۹۶۴ دفتر مرکزی گاردین به لندن منتقل شده است. کارکنان زیادی در کنار خبرنگاران در محل دفتر روزنامه اشتغال به کار دارند.

معرفی وب سایت روزنامه گاردین

وب سایت روزنامه گاردین بسیار کامل و زیباست. با ورود به این وب سایت، با یک صفحه منظم وب روبرو می شوید. نسخه https  به دلیل امنیت بر روی این پایگاه نصب است. در نوار بالا بخش هایی مانند ورود به حساب کاری و اشتراک روزنامه تعبیه شده است.

منو سایت روزنامه گاردین

جستجو در مطالب روزنامه و حمایت از آن، سایر گزینه های بخش بالا است. در سمت راست همانطور که مشاهده می کنید امکان انتخاب نسخه روزنامه وجود دارد. سه نسخه انگلیسی آمریکایی، بریتانیایی و انگلیسی استرالیایی برای آن پیش بینی شده است. تصویر بالا جهت سهولت آشنایی شما قرار گرفته است که به معرفی بخش های آن می پردازیم. بخش های خبری روزنامه شامل موارد زیر است:

 1. اخبار بریتانیا UK
 2. اخبار جهان World
 3. خبر ورزشی Sport
 4. اخبار دنیای فوتبال Football
 5. دیدگاه Opinion
 6. اخبار فرهنگی Culture
 7. اخبار اقتصادی business
 8. سبک زندگی lifestyle
 9. مد fashion
 10. محیط زیست environment
 11. اخبار فناوری tech
 12. گردشگری travel

با کلیک بر روی هر کدام از عناوین، وارد زیر بخش های آن در وب سایت روزنامه گاردین خواهید شد. به عنوان مثال اگر بر روی منوی فرهنگ culture کلیلک کنید. موارد زیر به عنوان زیربخش نمایش داده می شود.

 1. فیلم film
 2. رادیو و تلویزیون TV & radio
 3. موسیقی music
 4. بازی game
 5. کتاب book
 6. هنر و طراحی art & design
 7. اخبار کنسرت ها stage
 8. کلاسیک classical

عکس خبری روزنامه گاردین

در کنار مطالب نوشتاری در وب سایت روزنامه انگلیسی زبان گاردین the Guardian، بخش چند رسانه ای نیز وجود دارد. این بخش که در انتهای وب سایت گذاشته شده است، شامل عکس خبری و فیلم می باشد. همانطور که در تصویر بالا می بینید بخش تصویر خبری و فیلم خبری مشخص شده است. با کیک بر روی فلش می توانید سایر عکس ها و فیلم ها را تماشا کنید.

سایر امکانات از جمله دنبال کردن گاردین در شبکه های اجتماعی و ارتباط با روزنامه نیز وجود دارد. بخش جالب توجه دیگر این وب سایت قسمت خبرنامه است. مطابق تصویر زیر در صورتی که ایمیل خود را وارد نمایید عضو خبرنامه می شوید. اخبار روزانه انگلستان و سایر نقاط جهان را دریافت خواهید کرد.

خبرنامه روزنامه گاردین

اخبار روزنامه به ایمیل شما ارسال خواهد شد.مطالعه اخبار برای زبان آموزان بسیار مفید است. هم چنین به دلیل کیفیت خبرنویسی روزنامه، خواندن آن برای دیگران نیز توصیه می شود. محققان زبان انگلیسی، زبان شناسان و مترجمان نیز می توانند از آن استفاده ببرند. مترجمان شاغل در موسسات ترجمه نیز می توانند با بررسی مقالات سطح واژگان زبان انگلیسی و قدرت نگارش writing خود را تقویت کنند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (1 votes, average: 1,00 out of 5)

نظرات

  سیاوش صیادمحترم

  عالی