ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

زن و شوهری که ۲۰۰۰ کلیپ TED را ترجمه کردند

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۲۳ تیر ۱۳۹۹، ساعت ۱۶:۲۲

ترجمه TED سرویسی در بخش زبانهای خارجی TED می باشد که مورد استقبال فراوان کاربران قرار گرفته است. همانطور که قبلا یادآور شدیم TED به عنوان یک ابر پروژه عام المنفعه و بسیار ارزشمند تلاش نموده است با طرح ایده های خلاقانه از طریق ارائه عمومی به شکل سخنرانی و نشر آنها در وب سایت خود برای عموم،جریان آزاد اطلاعات را محقق سازد.

ترجمه TED
در این بین ترجمه ویدئوهای این وب سایت از سوی پروژه داوطلبانه ترجمه،دارای نقش بسیار ارزشمندی در این بین بوده است. در سرویسهای ترجمه مولتی ارائه شیوه هایی همچون زیرنویس و درج عبارات گوینده به صورت تک زبانه یا دو زبانه بسیار مرسوم می باشد. این کار می تواند علاوه بر پوشش رسانه ای بهتر کلیپ، باعث استفاده دامنه بیشتری از افراد گردد. در رسانه TED نیز این اتفاق استقبال بی نظیری داشته است.
خانواده Dekkers که زبان مادری آنها عبری می باشد در حرکتی بسیار جسورانه از سال ۲۰۰۹ اقدام به ترجمه بیش از ۲۰۰۰ مورد از این کلیپ ها نموده است.این کار با همکاران دوستان و اقوام این دو نفر صورت گرفته است.

این دو نفر با معرفی وب سایت TED به دوستان و خانواده خود تلاش نمودند آنها را در این کار دخیل نمایند.ترجمه TED این دسته از ویدئو کلیپ کمک بسیار شایانی به گسترش خلاقیت های طرح شده و معرفی زبان های مختلف دنیا دارد.
عصر زبان توصیه می کند مترجمان محترم کشور به این گروه خیرخواهانه ملحق شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.


استفاده آموزشی از TED
زبان آموزان عزیز می توانند از برنامه های وب سایت TED استفاده های زیادی ببرند. در یکی از راهکارها می توانند سخنرانی های آن را دانلود کرده و با زیرنویس آنها را تمرین کنند. در وهله اول سخنرانی را بشنوید و در نوبت های بعدی با زیرنویس و ترجمه بر روی کلمات، عبارات و جملات جدید متمرکز شوید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات