ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

پذیرش دانشجوی دکتری در مجموعه زبان

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۲۵ تیر ۱۳۹۹، ساعت ۱۱:۱۸

پذیرش دانشجوی دکتری در مجموعه زبان

پذیرش دانشجوی دکتری در مجموعه زبان در این خبر مورد بررسی قرار می گیرد. به اطلاع دانشجویان رشته های ترجمه، زبان و ادبیات انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی می رساند طبق اعلام برخی دانشگاه های کشور اعم از دانشگاه تربیت مدرس روند پذیرش دانشجویان دکتری به شرح زیر خواهد بود:

  • پذیرفته شدن در آزمون مرحله اول (سازمان سنجش آموزش کسور)
  • پذیرفته شدن در آزمون کتبی مرحله دوم یا مصاحبه علمی (دانشگاه محل پذیرش)

به اطلاع می رساند دانشگاه محل پذیرش در برگزاری آزمون کتبی مرحله دوم مختار بوده و می تواند به صلاحدید و رویه تعریف شده پذیرش دانشجویان دکتری از دانشجویان رشته های ترجمه، زبان و ادبیات انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی تنها مصاحبه علمی به عمل آورد.

به دانشجویان عزیز گروه زبان توصیه می شود از محل موردنظر خود استعلام لازم را به عمل آورده و خود را آماده نمایند تا در صورت پذیرفته شدن در آزمون مرحله اول سازمان سنجش آموزش کشور با مشکلی مواجهه نشوند.

پذیرش دانشجوی دکتری در مجموعه زبان برای تمامی دانشجویان پذیرفته شده اعمال خواهد شد. به اطلاع می رساند وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بخشنامه ای روند پذیرش نهایی برخی از دانشگاه ها را به آنها تفویض نموده است. هر چند این کار می تواند به استقلال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری لطمه بزند اما کار به شکلی تخصصی تر انجام خواهد شد.

از سالیان گذشته همیشه داوطلبان همیشه به شیوه پذیرش انتقاد داشته اند. در برخی مواقع نیز نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی قصد تحقیق و تفحص از این آزمون را داشته اند. داوطلبان نسبت به انتخاب سلیقه ای داوطلبان، تکیه مصاحبه کنندگان به امتیازات کاغذی مانند مقالات چاپی و عدم صلاحیت ایشان نقد اساسی دارند.

دانشگاه های تربیت مدرس، دانشگاه تهران، دانشگاه فردوسی مشهد و سایر دانشگاه های طراز اول کشور بیش از سایر مراکز در نقطه مقابل این انتقادها قرار دارند. بروز نبودن آئین نامه های اجرایی علاوه بر نارضایتی داوطلبان، اعضای هیئت علمی را نیز به ستوده آورده است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات