ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

وضعیت زبان فارسی در اینترنت

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۱۹ تیر ۱۳۹۹، ساعت ۰۹:۱۵

 

وضعیت زبان فارسی در اینترنت برای ایرانیان بسیار حائز اهمیت می باشد. زبان های مختلف در اینترنت که بزرگترین شبکه جهانی می باشد که تمامی تبادلات در آن به صورت عمدتاً مکتوب ثبت می شود، اهمیت زیادی در ارتقاء جایگاه زبان دارد.

هم اکنون زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و سایر زبان ها جایگاه مطلوبی ندارد. در این میان زبان فارسی به عنوان یکی از سه زبان کلاسیک جهان جایگاه خیلی مناسبی را در بین دیگر زبان ها ندارد. هم اکنون سهم زبان فارسی از کل محتویات شبکه جهانی اینترنت کمتر از یک درصد(۰.۹ درصد) می باشد.

هم چنین از کل مقالات منتشر شده در وب سایت رسمی ویکی پدیا به عنوان بزرگترین دانشنامه آزاد در اینترنت به حدود ۳۰۰۰۰۰ مقاله می رسد.

به نظر می رسد با توجه بیشتر مسئولین کشور،تولید مقالات فارسی، ترجمه محتویات ارزشمند، ترجمه مقالات پر ارجاع و سایر راهکارهای مفید می توان جایگاه این زبان را بیش از این ارتقاء داد.

وضعیت زبان فارسی در اینترنت بایستی مرتباً از سوی فرهنگستان زبان و ادب فارسی و متخصصان رشته آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان رصد شود.

لینک اصلی خبر


جایگاه زبان فارسی در اینترنت
امروزه اینترنت به عنوان بزرگترین شبکه ارتباطی در جهان مطرح می باشد. هر کدام از زبانهای زنده جهان جایگاه ای را در این شبکه عظیم دارند. به عنوان مثال زبان فرانسوی و چینی در سالهای اخیر در رقابت با زبان انگلیسی تلاش کرده اند جایگاه آن را با چالش روبرو نمایند. به عنوان نمونه زبان پارسی در دانشنامه آزاد ویکی پدیا بیش از ۷۰۰ هزار مقاله دارد که در بین زبانهای جهان رتبه خوبی است. از سوی دیگر تولید محتوا در این شبکه از حیث مسائل فرهنگی و اجتماعی ینز حائز اهمیت است.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات