کلاسهای آنلاین مهارت حرف زدن به انگلیسی

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

کتاب روش نوین دستور زبان انگلیسی

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۵ دی ۱۴۰۱، ساعت ۰۷:۵۰

با کتاب روش نوین دستور زبان انگلیسی آشنا خواهیم شد. این محصول قدیمی از انتشارات امیرکبیر برای بسیاری از علاقمندان به زبان آموزی در ایران کاملاً شناخته شده است. همراه ما باشید.

روش نوین انتشارات امیرکبیر

شناسنامه کتاب روش نوین دستور زبان انگلیسی 

عنوان کتاب: روش نوین یا دستور زبان انگلیسی

تالیف: کریم خالقی(۱۳۳۸)

ناشر:موسسه انتشارات امیرکبیر – تهران

نوبت چاپ: بیست و ششم ۱۳۹۰

تعداد صفحات: ۳۷۷ صفحه

معرفی کتاب روش نوین The Modern Method

موسسه انتشارات امیرکبیر در سال ۱۳۵۲ اولین بار این کتاب را به چاپ رساند. با توجه به استقبال علاقمندان این ناشر تصمیم گرفت در طول سالها، به طور مکرر آن را به چاپ برساند به طوری که در سال ۱۳۹۰ نوبت چاپ بیست و ششم این اثر با شمارگان ۱۵۰۰ نسخه وارد بازار کتب آموزشی ایران شد.

کتاب روش نوین دستور زبان انگلیسی

مهمترین تغییر صورت گرفته در طول چاپ های بعدی کتاب تغییر چند مورد زیر می باشد:

۱ – تغییر سیستم تلفظ آوایی کلمات انگلیسی از نگارش با الفبای فارسی به نگارش با الفبای آوانگاری بین المللی International Phonetic Alphabet  

۲ –  رفع اشکالات چاپی و جمله بندی کتاب که شامل برخی افتادگیها و اغلاط فارسی می باشد.

این کتاب دستور که به روش نوین مشهور است دارای بیست فصل می باشد. در هر فصل سرفصل مربوطه با دروس کوتاه و مختصر شرح داده می شود. البته نباید از ذکر این نکته غافل شویم که کیفیت چاپ اثر همانند نسخه اولیه آن است. 

در این کتاب اثری از چاپ رنگی، نمودار، تصویر و مطالب کمک آموزشی نیست. هر درس به شکلی کاملاً متنی ارائه می شود. پایان هر درس با بخش تمرین practice خاتمه می یابد. اما کلید سئوالات در انتهای کتاب گنجانده نشده است.

نقطه ضعف دیگر این کتاب، نداشتن ساختاربندی layout استاندارد می باشد. به طوریکه فصل بندی آن کاملاً نامنظم به نظر می رسد. به عنوان مثال، اقسام کلام Parts of Speech  بجای اینکه در ابتدای فصل آورده شود در صفحه ۱۷۵ کتاب یعنی میانه راه ارائه گشته است. در واقع زبان آموز بایستی حوصله و صبر کافی در فراگیری دروس را داشته باشد و به صورت خودخوان یادداشت برداری نماید.

نگاهی به یکی از دروس این کتاب

به جهت روشن نمودن اذهان خوانندگان توجه شما را به ارائه یکی از دروس در این کتاب جلب می نماییم:

در صفحه ۲۳ کتاب می خوانیم که نقشه های راهنما ساده ترین راه برای صرف کردن افعال را نشان می دهد. هر یک از این نقشه ها دارای شش خانه است.سه خانه در سمت چپ و سه خانه در سمت راست. دسته سمت چپ مفرد و دسته سمت راست جمع هستند.

ستون بندی صرف افعال در زبان انگلیسی

این قاعده در خصوص تمامی افعال این زبان صدق می کند. البته ممکن است در خصوص افعال کمکی و بی قاعده مسئله کمی متفاوت باشد.

همکاران ما در بخش تحقیقات آموزش زبان، استفاده از این اثر را برای داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری و آزمونهای زبان انگلیسی در داخل کشور توصیه می نمایند. هر گونه پرسش در این خصوص را می توانید از بخش دیدگاه در زیر با ما در میان بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (1 votes, average: 1,00 out of 5)

نظرات

    عمران

    این کتاب (روش نوین) یکی از بهترین کتابهای آموزش زبان انگلیسی است. من این کتاب را چندین بار مطالعه نمودم.
    الیاس
    کابل-افغانستان