ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

کودکان محروم از زبان مادری

تاریخ انتشار: 

کودکان محروم از زبان مادری

در یادداشت امروز به موضوع بسیار مهم کودکان محروم از زبان مادری خواهیم پرداخت. در این مطلب با نگاهی به آمار رسمی دانش آموزانی که از تحصیل به زبان مادری خود محروم هستند، نکاتی را در این خصوص گوشرد خواهیم کرد.


چند نفر کودک به آموزش با زبان اصلی خود دسترسی ندارند؟
۳۵ درصد از کودکان جهان تحصیلات خود را با زبانی ناآشنا آغاز می کنند. یادگیری برای شکوفایی انسان بسیار مهم است. با این حال، تحقیقات نشان می دهد که بیش از یک سوم از کودکان جهان روزهای مدرسه خود را در کلاس هایی می گذرانند که زبان آموزشی (LOI) زبانی نیست که در خانه استفاده می کنند. بسیاری از این دانش‌آموزان شکست‌های سختی را تجربه می‌کنند که توانایی آنها را برای یادگیری و عملکرد خوب تحصیلی کاهش می‌دهد.

بیش از ۲.۵ میلیارد کودک در جهان در محدوده سنی ۰ تا ۱۹ قرار دارند. در حالی که تخمین زده می شود ۱.۶۵ میلیون نفر به آموزش زبان اول خود (L1) دسترسی دارند، بیش از ۸۹۰۰۰۰ نفر به آموزش در زبان اول خود دسترسی ندارند. فقیرترین و آسیب پذیرترین جمعیت جهان به طور نامتناسب تحت تأثیر قرار می گیرند و چرخه های فقر و نابرابری اجتماعی را بیشتر تحمیل می کند.

برخی از کشورها آموزش به زبان های محلی را ارائه می دهند.

بسیاری از کشورها گام‌های بزرگی را برای ورود کودکان به مدرسه به شکلی برداشته‌اند تا دانش آموزان در مدرسه به زبانی تحصیل کنند که در خانه به آن زبان صحبت می‌کنند. در مناطقی که منابع یادگیری به زبان محلی آنها در دسترس است، تحقیقات نشان داده است که دانش‌آموزان به راحتی مهارت‌های سوادآموزی را به زبان‌های رسمی منتقل می‌کنند و ابزارهای ضروری برای یادگیری مادام‌العمر را به دست می‌آورند.

بر این اساس بایستی کشورهای مختلف جهان بویژه کشورهای در حال توسعه مانند ایران یا کشورهای فقیر از حیث آموزشی مانند کشورهای آفریقا و دولتمردان آنها کوشش زیادی در راستای رفع کودکان محروم از زبان صورت دهند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات