ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

یکپارچه شدن آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۲۸ مرداد ۱۴۰۰، ساعت ۱۷:۲۳

در این خبر به بررسی یکپارچه شدن آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ می پردازیم. طبق خبر منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور در روز ۱۵ مهرماه ۱۳۹۷ این مهم روی خواهد داد.

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398

یکی از مهمترین چالشها در برگزاری آزمون های دانشگاهی در ایران همین مسئله بوده است. برگزاری آزمونهای متفاوت و گوناگون مورد اعتراض داوطلبان بوده است. سازمان سنجش نیز چالش های زیادی را با این مشکل پیشرو دیده بود.

طبق تصمیم مجلس شورای اسلامی و شورای سنجش و پذیرش دانشجو تصمیم به یکپارچگی آزمون کارشناسی ارشد شده است. بر این اساس در سال ۱۳۹۸ آزمون کارشناسی ارشد به طور یکسان برگزار خواهد شد. به بیان ساده تر تنها یک آزمون برای تمامی دانشگاه های دولتی و غیردولتی برگزار می گردد.

این خبر می تواند برای داوطلبان بسیار مسرت بخش باشد زیرا از عدم تمرکز جلوگیری می نماید. کلیه دارندگان مدرک معتبر کارشناسی مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می توانند در این آزمون شرکت نمایند.

بر اساس این خبر کسانی که سال قبل در آزمون پذیرفته شده اند نمی توانند در سال ۱۳۹۸ در کارشناسی ارشد ثبت نام نمایند. این قبولی به معنای ورود به دانشگاه نمی باشند و حتی پذیرفته شدن و عدم رفتن به دانشگاه نیز این محرومیت را ایجاد می نماید.

شرط فارغ اتحصیلی در شهریور سال شرکت در آزمون(در اینجا شهریورماه ۱۳۹۸) نیز همچنان در این آزمون برقرار است. به داوطلبان ارجمند توصیه می نماییم اکیداً بدون مطالعه دقیق دفترچه اقدام به ثبت نام در آزمون ننمایند.

بر اساس جدول زمانبدی آزمونهای سال ۱۳۹۸ ثبت نام برای این آزمون در آذرماه انجام می شود. زمان برگزاری نیز اردیبهشت ۱۳۹۸ خواهد بود. یکپارچه شدن آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ می تواند باعث متمرکز شدن داوطلبان و جلوگیری از سردرگمی گردد. سالهای قبل جدا بودن آزمونها بخصوص آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی مشکلاتی را ایجاد می کرد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات