ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

۱۰۰ واژه پرکاربرد اسپانیایی

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۱۴ دی ۱۴۰۱، ساعت ۰۶:۴۲

100 واژه پرکاربرد اسپانیایی

۱۰۰ واژه پرکاربرد اسپانیایی، فایلی حاوی صد واژه اسپانیایی و معادل‌های دقیق انگلیسی برای آنها است. این فرد به افرادی که به زبان انگلیسی تسلط دارند، کمک خواهد کرد، پرکاربردترین واژگان زبان اسپانیایی را به سادگی یاد بگیرند.

چرا لغات پرکاربرد مهم هستند؟

اجازه با مثالی بسیار ساده، مسئله‌ای مهم را به شما گوشزد کنیم. تصور کنید قصد داریم زبان مالاگاسی متعلق به ساکنان بومی ماداگاسکار در شرق آفریقا را یاد بگیریم. احتمال اینکه بتوانید در کشور خودمان شخصی که زبان مادری او مالاگاسی باشد را پیدا کنیم، بسیار اندک است پس باید راه بهتری پیدا کنیم.

برای این کار به سراغ روشی می‌ریم که به طور اختصار TMF یا متداول‌ترین نام می‌شود. تعجب کنید، قرار نیست کار سختی انجام دهیم، فقط از زبان مالاگاسی آنچه را پرکاربردترین است یاد خواهیم گرفت. به عبارت ساده‌تر، بجای اینکه وقتمان را صرف فراگیری واژگان کم کاربرد کنیم، آنها که بیشترین استفاده را در بین گویشوران ماداگاسکار دارند را می‌آموزیم. به همین سادگی.

مثلاً هر انسانی نیاز به نوشیدن آب دارد و در طول شبانه روز بارها و بارها آب می‌نوشد، از مغازه آب معدنی تهیه می‌کند، در رستوران همراه غذا آب می‌خورد و… پس در واژه‌های مدنظر برای یادگیری مالاگاسی ابتدا کلمه rano به معنی آب را یاد خواهیم گرفت، همین قاعده برای فراگیری تمام زبانهای زنده دنیا نیز صدق می‌کند.


۱۰۰ واژه پرکاربرد اسپانیایی یک فایل الکترونیکی در قالب PDF و تنها دو صفحه است، اما ۱۰۰ واژه بسیار پرکاربرد را به شما خواهد آموخت. با فراگیری این فایل هر گاه با متن، مکالمه، خبر یا محتوایی از زبان اسپانیایی برخورد کنید قطعاً یکی از این کلمات را خواهید دید.


به چند مثال ساده از این لیست در زیر دقت کنید. توجه داشته باشید برای یادگیری واژگان زبان اسپانیایی توصیه می‌کنیم، با توجه به عدم استفاده از زبان اسپانیایی در کشور ایران، حتماً مرتباً اخبار شبکه‌های اسپانیایی زبان و منابع شنیداری و خواندنی را مرور کنید.

the el / la
of de
that / what que
and y
to a
in en
a un
to be ser
himself / herself se
no no
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (1 votes, average: 4,00 out of 5)

نظرات