ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

۲۱ فوریه روز جهانی زبان مادری

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۲۳ تیر ۱۳۹۹، ساعت ۰۹:۱۰

به دلیل اهمیت توجه به زبان مادری و حفظ گوناگونی های زبانی در دنیا هر ساله ۲۱ فوریه به عنوان روز جهانی زبان مادری گرامی داشته می شود. این سنت زیبا از سال ۱۹۹۹ آغاز شده است و مراسمی در سراسر جهان در این روز در پاسداشت زبان برگزاری می گردد.

با مطرح شدن موضوع جهانی شدن و ارتقاء ارتباطات در دنیای امروز یکی از مشکلاتی که به طبع این انقلاب جهانی روی داد توجه به برخی از زبان های جهان و به فراموشی سپرده شدن برخی دیگر از گونه های زبانی بوده است.

از این روست که امروزه زبان های اسپانیایی و انگلیسی دارای گویشوران بسیار زیادی هستند و زبان های زیادی نیز به طور کاملاً منقرض گشته اند. سال ۲۰۰۸ میلادی نیز به عنوان روز زبان ها نامگذاری و در آن سال توجه جهانیان به این عامل انسانی و حیاتی مبذول گردید.متولی نامگذاری روز جهانی زبان مادری مجمع عمومی سازمان ملل متحد بوده است.


آخرین آمار زبانهای زنده جهان
طبق آخرین اعلام پایگاه پایش زبانهای زنده جهان، تعداد ۷۱۱۷ زبان در حال حاضر در دنیا تکلم می شود. این زبانها از طریق زبان مادری به فرزندان منتقل شده است. بی شک از مادران و به خصوص خانواده در امر آموزش زبان به کودکان خود تلاش نمی کردند هیچ زبانی امروز باقی نمی ماند. مادران در خانواده با آموزش زبان به کودک او را برای ورود به اجتماع آماده می سازند. پاسداشت این ربانها حداقل کاری است که می شود انجام داد.

********************

در این ارتباط مطالعه کنید:

آمار خیره کننده علاقه دانش آموزان ایرانی به زبان انگلیسی

 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات