ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

آزمون کمبریج C1 Advanced

تاریخ انتشار: 

آزمون کمبریج C1 Advanced

آزمون کمبریج C1 Advanced که قبلاً با نام انگلیسی کمبریج پیشرفته (CAE) شناخته می شد یکی از مدارک زبان انگلیسی کمبریج است. این مدرک برای افرادی است که درک عمیق و دانش سطح بالایی دارند؛ با دارا بودن این مدرک خواهید توانست مهارت های زبانی خود را به کارفرمایان و دانشگاه ها جهت مهاجرت کاری یا تخصیلی نشان دهید. در ادامه با جزئیات کامل این آزمون آشنا خواهیم شد.


C1 Advanced چیست؟

بیش از ۹۰۰۰ مؤسسه آموزشی، کسب و کار و ادارات دولتی در سراسر جهان C1 Advanced را به عنوان مدرکی مبنی بر موفقیت در سطح بالای زبان انگلیسی می پذیرند.
دار بودن این مدرک به افراد متقاضی مهاجرت و زندگی در خارج، کمک می کند تا مهارت های خود را برای استفاده حداکثری از تحصیل، کار و زندگی در کشورهای انگلیسی زبان توسعه دهند. این آزمون مرحله میان زبان کمبریج سطح B2 First و C2 Proficiency است.

مدرک C1 Advanced نشان می دهد که شما می توانید:
یک دوره آکادمیک را در سطح دانشگاه دنبال کنید.
ارتباط موثر در سطح مدیریتی و حرفه ای داشته باشید.
با اطمینان در جلسات محل کار یا آموزش ها و سمینارهای دانشگاهی شرکت کنید.
اندیشه و مقصود خود را با سطح بالایی از تسلط بیان کنید.

دلایل انتخاب C1 Advanced:
برگزاری آزمون ماهانه در ۲۸۰۰ مرکز آزمون (Exam Center) در سراسر جهان
پذیرفته شدن توسط بیش از ۹۰۰۰ موسسه آموزشی، مشاغل و ادارات دولتی
ایجاد فرصت سفرهای بین المللی، کار و تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان

خانم Alison Standring هماهنگ کننده زبان انگلیسی مدرسه اقتصاد لندن در خصوص این آزمون نظر زیر را بیان کرده است:

داوطلبانی که C1 Advanced را گذرانده اند، افرادی با سطح زبان مطمئن و انعطاف پذیر هستند و قادر هستند بتوانند در یک محیط دانشگاهی شکوفا باشند.


C1 Advanced در کجا اعتبار دارد؟

آزمون های انگلیسی کمبریج توسط بیش از ۲۵۰۰۰ دانشگاه، کارفرما و دولت در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است. آزمون‌های زبان انگلیسی این مرکز می‌توانند درها را به روی آموزش عالی،کار و مهاجرت باز کنند، فرصت‌های شغلی را بهبود بخشند و از آنجایی که در سطح جهانی شناخته شده‌اند، می‌توانند انتخاب‌های شما را برای تحصیل یا کار افزایش دهند.

اینها تنها تعدادی از سازمان های پیشرو هستند که گواهی شما را می پذیرند:

دانشگاه آکسفورد
دانشگاه سیدنی
MIT
دانشگاه ییل
دل
نستله
دیلویت

برای اینکه بتوانید فهرست کامل مراکز پذیرنده آزمون کمبریج C1 Advanced را جستجو کنید بایستی از پایگاه داده تشخیص انگلیسی کمبریج را جستجو کنید. برای اینکار بایستی وارد سایت رسمی این مرکز با کلیک بر روی دکمه زیر شوید.

اطلاعات درون این پایگاه داده اغلب به روز می شود، و الزامات ورود و مهارت هر موسسات، سازمان ها و بخش ها ممکن است متفاوت باشد. بهتر خواهد بود علاوه بر جستجو در این پایگاه داده، به طور مستقیم با مرکز مدنظر خود نیز ارتباط برقرار کنید.


ساختار آزمون C1 Advanced

C1 Advanced یک آزمون کامل از تمام زمینه های توانایی زبان است. آزمون به روز شده (برای جلسات امتحان از ژانویه ۲۰۱۵) از چهار بخش تشکیل شده است که برای آزمایش مهارت های زبان انگلیسی شما ایجاد شده‌اند. جزئیات هر کدام از بخش‌ها در ادامه خواهد آمد. آزمون Speaking به صورت حضوری با دو داوطلب و دو ممتحن برگزار می شود. این کار باعث می‌شود، یک معیار واقعی تر و قابل اعتمادتر از توانایی شما در استفاده از زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط ایجاد گردد. فرمت های زیر برای آزمون های کاغذی و کامپیوتری یکسان است.

حدول ساختار آزمون

خواندن و استفاده از زبان انگلیسی ۸ بخش – ۵۶ سئوال ۹۰ دقیقه
نوشتن ۲ بخش ۹۰ دقیقه
شنیدن ۴ بخش – ۳۰ سئوال ۴۰ دقیقه
صحبت کردن ۴ بخش ۱۵ دقیقه برای هر دو نفر داوطلب

بخش خواندن و استفاده از زبان انگلیسی (Reading and Use of English) نشان می دهد که می توانید با اطمینان انواع مختلف متن، مانند داستان، روزنامه و مجلات را مطالعه کنید. استفاده شما از زبان انگلیسی را با انواع مختلف تمرین آزمایش می کند و نشان می دهد چقدر می توانید گرامر و واژگان را درک کنید.

بخش نوشتن (Writing) شما را برای نوشتن دو قطعه نوشتاری متفاوت مانند مقاله، نامه/ایمیل، پیشنهاد، گزارش و بررسی مورد محک قرار می‌دهد.

بخش شنیدن (Listening) توانایی شما را برای دنبال کردن و درک طیف وسیعی از مطالب گفتاری، مانند مصاحبه ها، پخش های رادیویی، ارائه ها، گفتگوها و مکالمات روزمره آزمایش می کند.

بخش صحبت کردن (Speaking) توانایی شما را برای برقراری ارتباط موثر در موقعیت های رودررو آزمایش می کند. شما در آزمون Speaking با داوطلب دیگری شرکت خواهید کرد.


شیوه برگزاری آزمون

این آزمون در مراکز سراسر جهان به دو شیوه کاغذی (Paper-based) و کامپیوتری (Computer-based) برگزار می‌شود. محتوا و ساختار آزمون در هر دو شیوه کاملاً یکسان است. برخی مراکز برگزاری آزمون (Exam Center) ممکن است شیوه کامپیوتری را ارائه ندهند. به افرادی که توانایی لازم کار را سیستم‌های رایانه‌ای را ندارند و یا معمولاً افرادی هستند که استفاده از منابع چاپی را می‌پسندند توصیه می‌شود از شیوه کاغذی استفاده کنند.

برای اینکه به طور ملموس با بخش‌های مختلف آزمون، سطح سئوالات و شیوه برگزاری آشنا شوید، می‌توانید نمونه رسمی منتشر شده از سوی کمبریج را از بخش زیر دانلود کنید.

آزمون نمونه کاغذی – رایگان

برای انجام صحیح تست نمونه شماره یک آزمون کمبریج C1 Advanced ابتدا تمامی پنج لینک زیر را باز کرده و فایل مربوطه را دانلود کنید. سعی کنید برای اینکه سطح زبانی خود را بسنجید بجز بخش Speaking سایر بخش‌ها را در زمان در نظر گرفته شده که در بالا توضیح داده شد، پاسخ دهید و سپس با دانلود پاسخنامه وضعیت خود را محک بزنید.

 ➡ فایل‌های آزمون 😯

آزمون نمونه بخش خواندن و استفاده از زبان انگلیسی Reading and Use of English

فایل‌های بخش شنیداری Listening

آزمون نمونه بخش نوشتاری Writing

آزمون نمونه بخش شنیداری Listening

آزمون نمونه بخش صحبت کردن Speaking

➡ پاسخنامه 😯

دانلود پاسخنامه آزمون نمونه شماره یک


مراکز برگزاری آزمون

مرکز برگزاری آزمونهای زبان انگلیسی کمبریج جهت سهولت زبان آموزان شرایط بسیار ایده‌آلی را برای آنها جهت شرکت در آزمون کمبریج C1 Advanced در نظر گرفته است. برای ثبت نام در آزمون انگلیسی کمبریج، باید یک مرکز آزمون مجاز پیدا کنید. بیش از ۲۸۰۰ مرکز در ۱۳۰ کشور در سراسر جهان وجود دارد. همه آنها توسط کمبریج انگلیسی بازرسی می شوند و استانداردهای بالای ما را برآورده می کنند. برای اینکه بتوانید مراکز آزمون (Exam Centers) را پیدا کنید بایستی از پایگاه داده اختصاصی آن استفاده کنید.

 این آزمون در حال حاضر در کشور ایران برگزار نمی‌شود. 

از پایگاه داده مرکز آزمون ما برای پیدا کردن موارد زیر استفاده کنید:

مراکز امتحانی در کشور و شهر انتخابی شما
اطلاعات تماس مرکز آزمون
جایی که مرکز آزمون در آن قرار دارد.
لطفا توجه داشته باشید: گاهی اوقات امتحان شما ممکن است در مکان دیگری برگزار شود. همیشه محل برگزاری آزمون را با مرکز هماهنگ کنید. برای یافتن مراکز آزمون معتبر با همکاران عصر زبان در بخش مشاوره و سفارش در فضای مجازی در ارتباط باشید.


نتایج آزمون

نتایج آزمون کمبریج C1 Advanced بر اساس شاخص زبان انگلیسی کمبریج گزارش می‌شود. شما برای هر یک از چهار مهارت (خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن) و استفاده از زبان انگلیسی نمره جداگانه ای دریافت خواهید کرد که به شما درک روشنی از عملکرد خود می دهد. این پنج نمره به طور میانگین به شما یک نتیجه کلی برای امتحان می دهد. همچنین به شما نمره و سطح چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان ها (CEFR) داده می شود. در جدول زیر مقایسه نتایج با سطوح مختلف زبان انگلیسی نمایش داده شده است.

C1 Advanced Scale Scores به فارسی

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات