ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

پرسشهای متداول

به روز شده در تاریخ ۲۶ فروردین ۱۴۰۳، ساعت ۱۱:۴۹

پرسشهای متداول کاربران موسسه عصر زبان

در این بخش می توانید مهترین پرسشهای متداول پرسیده شده از سوی مشتریان عصر زبان را مشاهده نمایید. با کلیک بر روی هر موضوع به آن بخش جهش می‌شود؛ امکان طرح پرسش با استفاده از فرم انتهای صفحه نیز فراهم شده است.

سئوالات بخش ترجمه
سئوالات ترجمه شفاهی
پرداخت هزینه و امور مالی
گارانتی و تضمین کیفیت
همکاری با عصر زبان
خدمات پژوهشی 
سئوالات متفرقه

سئوالات بخش ترجمه

۱- منظور از ترجمه با کیفیت عالی چیست؟

موسسه عصر زبان با توجه به سابقه بیش از یک دهه خود در حیطه خدمات ترجمه و تامین محتوا و به استناد نظریه های موجود علم مطالعات ترجمه،به این نکته اشراف دارد که کیفیت در امر ترجمه بایستی در سطح کاملاً مطلوب و قابل قبول باشد.متن ترجمه شده بایستی از بعد واژگانی،دستوری و ساختاری در هر دو زبان مبداء و مقصد سلیس،دقیق و طبیعی باشد لذا در این موسسه تنها یک سطح کیفی تعریف شده است.در نتیجه ترجمه با کیفیت عالی بدین معنا است.با این توصیف ارائه کیفیت ترجمه در سطوح و طبقه بندی های دیگر از جمله برنزی،عادی،معمولی،دانشجویی و غیره منطقی به نظر نمی رسد. این رویکرد در سایر خدمات این موسسه نیز جاری می باشد.

۲- برآورد هزینه و زمانبندی سفارشات چگونه است؟

جدول تعرفه خدمات و محصولات موسسه عصر زبان در بخش لیست هزینه ها قابل مشاهده می باشد و معیار تعیین هزینه این جدول خواهد بود.

سفارشات پس از ثبت از طریق روش های اعلامی در بخش راهنمای ثبت سفارش در واحد مربوطه دریافت شده و به وسیله کارشناس مربوطه زمانبندی می گردد.در اعلام زمان تحویل سفارش تلاش می شود زمان مورد نظر سفارش دهنده محقق گردد.

۳- چطور از روند انجام کار و تحویل سفارش با خبر شوم؟

کلیه سفارشات ثبت شده در موسسه عصر زبان دارای کد سفارش اختصاصی بوده و بعد از ثبت و واریز هزینه به صورت هوشمند در ردیف انجام قرار گرفته و در موعد تعیین شده در فاکتور صادره تحویل خواهد شد.

در صورت تمایل، سفارش دهنده می تواند در صورت تمایل با استفاده از سامانه پشتیبانی مشتریان در هر زمان که تمایل دارد در جریان روند انجام کار خود قرار گیرد.

۴- مزایای فوق العاده سفارشات زیاد شامل چه مواردی است؟

در صورتی که حجم سفارشات شما زیاد می باشد می توانید علاوه بر استفاده از مزایای کارت تخفیف از طریق تماس با موسسه، تقاضای ایجاد پرتال اختصاصی نمایید.با استفاده از پرتال اختصاصی،ایمیل ویژه ای در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید از طریق آن سفارشات خود را ثبت نموده و از روش های پرداخت اعتباری بهره مند شوید.

۵- علت استفاده از روش تعرفه کلمه ای در ترجمه چیست؟

تعرفه خدمات ترجمه موسسه عصر زبان به صورت تعرفه کلمه ای می باشد.در روش های معمول و سنتی ترجمه از شیوه قیمت دهی صفحه ای استفاده می شد و هم اکنون نیز بسیاری از ارائه دهندگان خدمات ترجمه از این روش غیر منصفانه استفاده می نمایند در روش کلمه ای صرفاً بابت آنچه مترجم ترجمه می کند هزینه پرداخت می کنید اما در تعرفه صفحه ای و خطی تصاویر ، فاصله خطوط ، نمودارها و تمامی آنچه غیر ترجمه ای است نیز محاسبه و وجه آن دریافت می گردد.روش کلمه ای هم اکنون در تقریباً تمامی موسسات خارج از ایران نیز مرسوم است.

۶- آیا هزینه بخش های غیر ترجمه ای مانند رفرنس کسر می گردد؟

در سفارشات ترجمه مکتوب با توجه به اینکه بخش هایی از متن از جمله اعداد، فرمول ها، رفرنس، تقدیر و تشکر و … نیازی به ترجمه ندارند و به صورت کپی در متن درج می گردند،در برآورد هزینه در نظر گرفته نمی شوند.

۷- سفارش خود را قبلاً ثبت کرده ام،آیا هنوز فاکتور آن معتبر می باشد؟

سفارشات موسسه عصر زبان در “پرتال جامع مدیریت سفارشات” این موسسه ثبت می گردد و دارای کد سفارش اختصاصی بوده و به صورت مادام العمر بایگانی می گردد لذا در صورتی که سفارش خود را قبلاً ثبت نموده اید اما هزینه آن را پرداخت نکرده اید،می توانید به استناد همان فاکتور هزینه سفارش خود را واریز و آن را ثبت نمایید.در این گونه موارد،موعد تحویل از روز ثبت سفارش محاسبه خواهد شد.

۸- سفارش من یک دست نویس است،آیا می توانم ثبت سفارش ترجمه کنم؟

پرتال ثبت سفارش موسسه عصر زبان به سامانه تشخیص متن و مبدل مجهز شده است،لذا سفارش دهنده می تواند در صورتی که فایل یا نسخه تایپ شده سفارش خود را ندارد،دست نوشته خود را اسکن نموده و یا از آن عکس گرفته و در بخش ثبت سفارش اقدام به ارسال آن نماید.

ترجمه شفاهی

برآورد هزینه ترجمه شفاهی بر چه اساس است؟

موسسه عصر زبان،عرضه خدمات را بر اساس نرخ های مصوب دولتی و هزینه های تعریف شده مراکز متولی تعیین می نماید،لذا تلاش شده است هزینه های اعلامی منصفانه و مناسب باشند.تعرفه خدمات ترجمه شفاهی شامل ترجمه همزمان، ترجمه همراه، ترجمه کنفرانسی، ترجمه تلفنی و سایر روش های مرسوم در لیست هزینه ها درج شده است.

پرداخت فاکتور و امور مالی

۱- نحوه پرداخت هزینه فاکتور چگونه است؟

جزئیات کامل شیوه پرداخت هزینه ‌ها در فاکتور ارسالی کاملاً قید شده است.

۲- آیا امکان پرداخت هزینه به صورت چند مرحله ای وجود دارد؟

بله. در سفارشاتی که این امکان وجود داشته باشد می‌توانید با هماهنگی مدیر مالی، پرداخت خود را به صورت مرحله‌ای انجام دهید.

۳- فاکتور سفارش خود را پرداخت کرده ام. حال باید چه کار کنم؟

پس از واریز هزینه تنها کافی است کد سفارش درج شده در بالای فاکتور را به شماره اعلام شده پیامک کنید. سیستم به صورت هوشمند تائید سفارش را به شما اعلام خواهد کرد.

نکته:در صورتی که پیامک های تبلیغاتی شماره همراه خود را مسدود نموده اید، پاسخ برای شما ارسال نخواهد شد اما سفارش به طور معمول ثبت می گردد.

۴- آیا می توانم بدون پرداخت کامل هزینه،سفارش خود را ثبت کنم؟

ثبت سفارشات ترجمه بدون پرداخت کامل هزینه مقدور نبوده و بایستی هزینه سفارش خود را پس از دریافت فاکتور پرداخت نمایید. در خصوص موارد فوق العاده می توانید با کارشناسان واحد پشتیبانی مشتریان تماس حاصل فرمایید.

گارانتی و تضمین کیفیت

۱- منظور از گارانتی خدمات چیست و چگونه انجام می پذیرد؟

منظور از گارانتی این است که درصورتیکه ترجمه انجام شده ایراد داشته یا مطابق توافقنامه سطح خدمات (SLA) انجام نشده باشد، می توانید ظرف مدت زمان گارانتی بعد از تحویل سفارش، درخواست خود را مبنی بر بازبینی مطابق دستورالعمل پایگاه در قسمت ثبت درخواست بازبینی، ثبت نمائید. در صورتیکه زمان گارانتی سپری شود، سیستم به طور خودکار ترجمه ارسال شده را تائید نموده و هیچ اعتراضی پس از آن پذیرفته نیست. در آن صورت، برای اصلاح اشکالات ملزم به پرداخت هزینه مجدد خواهید بود.

۲- آیا می توانم تقاضای نمونه ترجمه بخشی از سفارش خود را بدهم؟

سفارشات موسسه عصر زبان در تمامی بخش ها دارای تضمین کیفیت بوده،لذا می توانید با خیال راحت سفارش خود را ثبت نمایید.اما در صورتی که تمایل دارید بخشی از متن خود را به عنوان نمونه دریافت نمایید این امر نیازمند پرداخت هزینه بر اساس تعرفه تعریف شده می باشد.می توانید جهت این کار،بخش مورد نظر را در بخش ثبت سفارش ارسال نمایید.در خصوص سفارشات ترجمه کتاب و سفارشات حجیم این سرویس رایگان ارائه می گردد.

همکاری با عصر زبان

۱- شرایط استخدام به عنوان مترجم یا ویراستار چگونه است؟

جهت استخدام در موسسه عصر زبان واحد ترجمه و ویراستاری به بخش تقاضای استخدام مراجعه نمایید.

خدمات پژوهشی

۱- هزینه چاپ مقالات ISI معمولاً چقدر است؟

بسته به ژورنال مورد نظر و رشته علمی، هزینه چاپ مقالات در ژورنال های بین المللی و ISI متقاوت است. اما به طور میانگین، صرفنظر از هزینه های ترجمه، ویراستاری، کارمزدها و خدماتی که از ما دریافت می کنید، هزینه صرفاً چاپ مقاله شما بسته به ژورنال مقصد، چیزی بین ۴۰۰ الی ۷۰۰ دلار آمریکا خواهد بود.

۲- هزینه چاپ مقاله ISI چگونه توسط ژورنال بین المللی مقصد محاسبه می شود؟

معمولاً طبق تعداد صفحات مقاله بر اساس چیدمان استاندارد تعیین شده توسط ژورنال در راهنمای نویسندگان (Author Guidelines) مشخص می شود. میانگین هزینه چاپ مقاله چیزی بین ۵۰ الی ۱۰۰ دلار آمریکا به ازای هر صفحه می باشد، که این میزان بسته به ژورنال مقصد، متفاوت خواهد بود. توجه داشته باشید، کل هزینه یاد شده را ژورنال مقصد دریافت می کند، و نه مرکز عصر زبان.

۳- هزینه چاپ مقاله چه زمانی توسط ژورنال درخواست می شود و در چه مدت زمانی باید پرداخت شود؟

معمولاً هزینه چاپ مقاله بعد از صدور نامه Acceptance درخواست می گردد و موظف هستید ظرف یک الی دو هفته (بسته به قوانین ژورنال) مبلغ یاد شده را واریز نمائید. درصورت عدم واریز وجه، Acceptance مقاله شما ملغی می گردد.

۶- من دقیقاً نمی دانم مقاله ام را در کدام ژورنال چاپ کنم؟

بله. به دو صورت می توانیم شما را راهنمایی کنیم.جهت استفاده از هر کدام بر روی آن گزینه کلیک نمایید:

۱ – ارائه لیست به روز ژورنال های رشته شما

۲ – معرفی ژورنال مناسب با مقاله شما

۴ – بنده ترجمه مقاله را خودم انجام داده ام آیا می توانم چاپ آن را به عصر زبان بسپارم؟

توجه به اینکه ترجمه را خودتان انجام داده اید، می توانید از خدمات ویراستاری و سایر مراحل فرآیند خدمات برای چاپ مقاله خود در ژورنال های ISI استفاده نمائید.

۵- اگر مقاله من رد شود آیا هزینه های من را مسترد می کنید؟

مقاله شما از حیث خدمات ترجمه و ویراستاری و امور اجرایی توسط مرکز عصر زبان تضمین می گردد. در عین حال، در صورت وجود هرگونه ایراد، یا نیاز به تغییر، مراتب توسط Editor مقاله شما که مسئول بررسی و صادرکننده مجوز چاپ مقاله شما در ژورنال مورد نظر است، به ما اعلام می گردد و طی مکاتبات و هماهنگی های لازم، هرگونه ایراد در مقاله با کمک شما برطرف خواهد شد.

تنها دلیل ممکن برای رد مقاله شما، عدم کفایت علمی آن می باشد، که در صورت وجود چنین شرایطی، با توجه به ارائه خدمات توسط مرکز عصر زبان، شما موظف به پرداخت و تسویه حساب کلیه خدمات ارائه شده توسط این پایگاه می باشید، و هیچگونه مبلغی بابت خدمات ارائه شده توسط این پایگاه مسترد نخواهد گردید.

با این وجود ما این اطمینان را به شما می دهیم که در صورت کفایت علمی مقاله شما (قضاوت در خصوص کفایت علمی یا عدم کفایت علمی مقاله شما بر عهده ادیتور ژورنال می باشد که هم رشته شما و متخصص در این زمینه است)، مقاله شما ظرف مدت تعیین شده توسط ژورنال به چاپ خواهد رسید.

۶- آیا در صورت عدم کفایت علمی مقاله و رد آن، انتخاب چاپ آن وجود خواهد داشت؟

از آنجایی که اغلب ژورنال ها بر طبق دلایل مستدل اقدام به رد مقالات می کنند، درصورتیکه مقاله شما رد شود، می توانید با اصلاح ایرادات و نواقص آن، نسبت به اخذ Acceptance و چاپ مقاله خود اقدام نمائید.

۷- اصولاً استفاده از خدمات صفر تا ۱۰۰ چه هزینه هایی را در بر خواهد داشت؟

دریافت بسته کامل خدمات صفر تا ۱۰۰ در برگیرنده هزینه های ذیل می باشد:

ترجمه مقاله طبق تعرفه سایت
کارمزد انتقال وجه به حساب های بین المللی خارج از کشور (طبق تعرفه سایت بخش سامانه پرداخت پول)
برای سایر موارد موسسه پولی را از متقاضی دریافت نمی نماید.

۸- آیا هزینه اخذ پدیرش مقاله (Acceptance) و چاپ مقاله در ژورنال دو هزینه مجزا هستند؟

خیر. ژورنال تنها یک بار از شما هزینه دریافت می کنند، و این وجه معمولاً پس از صدور Provisional Acceptance و یا صدور Conditional Acceptance منوط به پرداخت وجه دریافت می گردد.

۹- هزینه چاپ مقاله تابع چه پارامترهایی است؟

هزینه ترجمه ژورنال(هزینه تایپ،ویراستاری و صفحه بندی رایگان است)
نرخ حواله پول
فرانشیز ژورنال

۱۰- آیا مقدور است یک مقاله،همزمان برای بیش از یک مجله ارسال شود؟

امکان این موضوع بسته به نوع مجله دوم به بعد، ممکن است مقدور باشد. اما به طور کلی انجام آن اکیداً توصیه نمی گردد.

متفرقه

۱- ما شرکتی هستیم که هر چند وقت یکبار مهمان خارجی داریم. آیا خدماتی برای ارائه در این حالت دارید؟

بله. در صورت نیاز به مترجم حضوری، ما می توانیم مترجمین حرفه ای خود را به محل شرکت شما بفرستیم. در صورت نیاز، لطفاً برای هماهنگی های لازم با تلفن های موجود درصفحه تماس با ما، با مجموعه تماس حاصل فرمائید.

۲- آیا می توانید برای برگزاری همایش ها و سمینارهای بین المللی مترجم شفاهی ( مترجم همزمان) بفرستید؟

بله. مرکز ترجمه و نگارش محتوای عصر زبان دارای مرکزی از مترجمین عالی می باشد که قادر به ترجمه همزمان سمینارها، کنفرانس ها، و رویدادهای شرکت و سازمان شما می باشند. در صورت نیاز به این خدمات، ضروریست حداقل یک هفته قبل از رویداد مربوطه از طریق صفحه تماس با ما، هماهنگی های لازم را با مدیریت مجموعه به عمل آورید.

۳- آیا امکان همراهی مترجم با هیئت اعزامی به خارج از کشور وجود دارد؟

بله. تعرفه خدمات مربوطه بسته به مقصد، طول مدت حضور، و وظایف محوله متفاوت است. لطفاً برای مذاکره و هماهنگی های لازم، با ما تماس بگیرید.

————————————————————————-

جواب یا پرسش خود را پیدا نکردید؟

واحد پشتیبانی مشتریان  آماده دریافت و پاسخ سریع به سئوالات شماست.