ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

آزمون زبان انگلیسی OET

تاریخ انتشار: 

آزمون زبان انگلیسی OET

این بخش به صورت کاملاً اختصاصی و تخصصی به آزمون زبان انگلیسی OET تعلق دارد. با توجه به سابقه بیش از یک دهه فعالیت موسسه عصر زبان در امر آموزش و ارائه خدمات حوزه زبانهای خارجی، این قسمت به طور جامع به آزمون زبان انگلیسی شغلی مختص کادر درمان شامل پزشکان، پرستاران، متخصصان و … خواهد پرداخت.آزمون OET چیست؟

آزمون زبان انگلیسی شغلی Occupational English Test که به اختصار OET نامیده می‌شود برای سنجش تسلط زبان انگلیسی کادر درمان طراحی شده است. متخصصان مراقبت های بهداشتی، OET را انتخاب می کنند زیرا به آنها کمک می کند تا ثابت کنند که سطح مناسبی از زبان انگلیسی برای کار یا تحصیل دارند و همچنین به نوع زبانی که هر روز در محل کار به آن نیاز دارند را کاملاً می‌دانند.

علاوه بر این، سازمان‌ها و تنظیم‌کننده‌های مراقبت‌های بهداشتی، OET را انتخاب می‌کنند زیرا به آنها کمک می‌کند تا متخصصان مراقبت‌های بهداشتی را با سطح مناسبی از مهارت انگلیسی برای ارائه مراقبت‌های ایمن و با کیفیت بالا انتخاب کنند.

سازمان برگزار کننده این آزمون، معیاری را برای مهارت‌های ارتباطی مراقبت‌های بهداشتی در سطح جهانی تعیین کرده تا تحرک و توسعه متخصصان مراقبت‌های بهداشتی را در طول حرفه‌شان تسهیل نماید.


OET در کجا اعتبار دارد؟

شاغلین حوزه بهداشت و درمان شامل پزشکان، پرستاران، کادر درمان و … می‌توانند با دریافت مدرک OET در ۱۳ کشور جهان از جمله ایالات متحده آمریکا، انگلستان، نیوزلند، کانادا، استرالیا و … سطح زبان انگلیسی خود را به تائید برسانند. سازمان‌ها، دانشگاه‌ها و موسسات معتبر جهانی در این کشورها برای مهاجرت، اشتغال و همکاری با کادر درمان مدرک OET را درخواست خواهند کرد. در ادامه به برخی از مهمترین مراکز اشاره خواهیم کرد. این فهرست شامل برخی از کشورها و مراکز محدودی است که به عنوان نمونه ذکر شده‌اند.

 • دولت‌ها، وزارتخانه‌ها و سازمان‌های پزشکی، پرستاری و مامایی
 • سرویس سلامت همگانی انگلستان و مراکز وابسته به آن (NHS)
 • دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی
 • مراکز کاریابی و مهاجرت خارجی
 •  کارفرمایان و مراکز استخدام کننده

انگلستان

 • ویزا و مهاجرت انگلستان (پزشکان و پرستاران در انگلستان در صورتی که نتایج OET را به عنوان مدرکی دال بر تسلط به زبان انگلیسی به درخواست کننده خود ارائه کرده باشند، هنگام درخواست برای ویزای Tier 2 (عمومی) نیازی به شرکت در آزمون جداگانه زبان انگلیسی ندارند.

 • آکادمی کالج های سلطنتی پزشکی
 • شورای پزشکی عمومی
 • شواری عمومی داروسازی
 • شورای پرستاری و مامایی

ایالات متحده آمریکا

 • کمیسیون آموزشی برای فارغ التحصیلان پزشکی خارجی
 • هیئت پرستاری فلوریدا
 • هیئت پرستاری ایالت اورگان
 • بخش صدور مجوز و امور نظارتی میشیگان
 • هیئت ثبت نام در ماساچوست در پرستاری
 • هیئت پرستاری ایالت آرکانزاس
 • کمیسیون تضمین کیفیت مراقبت های پرستاری ایالت واشنگتن

استرالیا

 • وزارت امور داخلی برای مهاجرت افراد ماهر و ویزای دانشجویی پزشکی
 • وزارت تجارت، گردشگری و سرمایه گذاری برای مهاجرت SA
 • وزارت صنعت برای مهاجرت کاری و توسعه نیروی کار

نیوزلند

 • اداره مهاجرت نیوزلند

کانادا

 • کالج پزشکان و جراحان آلبرتا
 • کالج پزشکان و جراحان بریتیش کلمبیا
 • کالج پزشکان و جراحان منیتوبا
 • کالج پزشکان و جراحان نیوفاندلند و لابرادور

ایرلند

 • شورای پزشکی
 • هیئت پرستاری و مامایی ایرلند
 • شورای دندانپزشکی ایرلند

مصر، ایرلند، مالدیو، مالت، نامیبیا، فیلیپین، قطر، سنگاپور، اسپانیا، اکراین و امارات متحده عربی نیز از دیگر کشورهایی هستند که در سطح وسیع این آزمون را برای ورود پزشکان و پرستاران به کشورشان قبول دارند.ساختار آزمون

OET یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که مهارت های ارتباطی زبان متخصصان مراقبت های بهداشتی را که به دنبال اشتغال و فعالیت در یک محیط انگلیسی زبان هستند، ارزیابی می کند. OET هر چهار مهارت زبان را با تاکید بر ارتباطات در یک محیط مراقبت های بهداشتی پوشش می دهد. OET به طور خاص برای ۱۲ گروه از کادر درمان توسعه یافته است: دندانپزشکی، رژیم غذایی، پزشکی، پرستاری، کاردرمانی، بینایی سنجی، داروسازی، فیزیوتراپی، پزشکی پا، رادیوگرافی، آسیب شناسی گفتار و علوم دامپزشکی.

ساختار آزمون او ئی تی برای پزشکان و پرستاران


بخش شنیداری (Listening)

محتوای یکسان برای همه حرفه های مراقبت های بهداشتی.
طیف وسیعی از مطالب گفتاری مرتبط با سلامت مانند مشاوره و سخنرانی های بیمار را بایستی دنبال کرده و درک کنید. زیر آزمون OET Listening از سه بخش و در مجموع ۴۲ سوال تشکیل شده است. موضوعات مربوط به مراقبت های بهداشتی عمومی است و برای داوطلبان در همه حرفه ها یکسان خواهد بود. طول کل صدای Listening حدود ۴۰ دقیقه است که شامل گفتار ضبط شده و مکث‌های کوتاهی است تا به شما زمان برای نوشتن پاسخ هایتان بدهد. هر صدای ضبط شده را یک بار می شنوید و انتظار می رود پاسخ های خود را در حین گوش دادن بنویسید.

بخش خواندن (Reading)

محتوای یکسان برای همه حرفه های مراقبت های بهداشتی.
انواع مختلف متن در مورد موضوعات مرتبط با سلامت را بخوانید و درک کنید.

زیر آزمون Reading از سه بخش و در مجموع ۴۲ سوال تشکیل شده است. هر سه قسمت در مجموع ۶۰ دقیقه طول می کشد. موضوعات مربوط به مراقبت های بهداشتی عمومی است و بنابراین برای داوطلبان در همه حرفه ها یکسان خواهد بود.

بخش نوشتن (Writing)

خاص برای هر حرفه، بر اساس موقعیت های معمول محل کار.
این بخش به نگارش نامه اختصا دارد که معمولاً یک نامه معرفی خواهد بود. گاهی اوقات، به ویژه برای برخی از مشاغل، نوع دیگری از نامه نیز بکار می‌رود. به عنوان مثال. نامه انتقال یا ترخیص، یا نامه ای برای مشاوره یا اطلاع رسانی به بیمار، مراقب یا گروه.

آزمون فرعی نوشتن ۴۵ دقیقه طول می کشد و مختص به همان حرفه است. برای هر حرفه یک تکلیف بر اساس یک موقعیت روزانه در محل کار و خواسته های آن حرفه تنظیم شده است – یک پرستار وظیفه پرستاری را انجام می دهد، یک دندانپزشک وظیفه دندانپزشکی را انجام می دهد و غیره.

بخش صحبت کردن (Speaking)

خاص برای هر حرفه، بر اساس موقعیت های معمول محل کار.
در یک اتاق خصوصی شما در دو نقش آفرینی شرکت خواهید کرد. شما نقش حرفه ای خود را (به عنوان یک متخصص مراقبت های بهداشتی) بر عهده می گیرید در حالی که مخاطب نقش یک بیمار یا مراجعه کننده، یا گاهی اوقات یک خویشاوند یا مراقب را بازی خواهد کرد.

آزمون فرعی Speaking به صورت جداگانه ارائه می شود و حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد. در این بخش OET موقعیتی بوجود خواهد آمد که به طور خاص برای حرفه شما طراحی شده است. در هر ایفای نقش (Role Paly)، شما نقش حرفه ای خود را ایفا می کنید (مثلاً به عنوان یک پرستار یا به عنوان یک داروساز) در حالی که مخاطب نقش یک بیمار، یک مشتری، یا یکی از بستگان یا مراقب بیمار را بازی می کند. برای علم دامپزشکی، طرف مقابل شما مالک یا مراقب حیوانات است.


شیوه برگزاری آزمون

OET به سه شیوه برگزار می‌گردد تا افراد بتوانند بسته به شرایط، سلیقه و توانایی خود هر کدام از آنها را انتخاب کنند:

 • OET کاغذی در محل آزمون
 • OET کامپیوتری در محل آزمون
 • OET در خانه

شیوه های برگزاری آزمون زبان پزشکان و پرستاران

بایستی اشاره شود که برخی از شیوه‌های برگزاری مختص به شرایطی خاصی است که ممکن است در کشورهایی امکان شرکت به آن شیوه وجود نداشته باشد اما OET کاغذی بیش از سی سال است که در تمامی مراکز برگزاری آزمون به طور منظم اجرا می‌شود.


مراکز برگزاری آزمون

در بسیاری از کشورهای جهان این آزمون برگزار می‌شود اما متاسفانه در ایران امکان برگزاری آن در حال حاضر وجود ندارد. نزدیکترین کشورهایی که ایرانیان می‌توانند در این آزمون شرکت کنند کشورهای ترکیه و امارات متحده عربی هستند.

خدمات رزور آزمون انگلیسی برای پزشکان و پرستاران


نتایج آزمون

شما می توانید کارنامه خود را از طریق ناحیه کاربری خود در وب سایت OET، تقریبا ۱۶ روز کاری پس از تاریخ برگزاری آزمون مشاهده کنید. نسخه‌های رسمی کارنامه را نیز می‌توانید از همان قسمت دانلود نمایید؛
چهار آزمون فرعی که OET را تشکیل می دهند در مقیاسی از ۰ تا ۵۰۰ در مقیاس ۱:۱۰ گزارش می شوند (به عنوان مثال ۳۵۰، ۳۶۰، ۳۷۰ و غیره). امتیاز عددی برای هر آزمون فرعی از A (بالاترین) تا E (کمترین) بر اساس حروف نیز رتبه بندی خواهند شد. در این آزمون نمره کلی (Overall Score) مشابه آنچه در آزمون آیلتس وجود دارد، قید نخواهد شد. سازمان‌ها و دانشگاه‌ها نیز می‌توانند از طریق وب سایت OET به نتایج دسترسی داشته و صحت کارنامه شما را استعلام کنند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات