ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

آمادگی آزمون تافل TOEFL

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۵ فروردین ۱۴۰۳، ساعت ۱۶:۳۳

آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی TOEFL

به بخش آمادگی آزمون تافل TOEFL خوش آمدید. در این مطلب با آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی TOEFL آشنا خواهید داشت. این آزمون قدیمی ترین امتحان در ارزیابی توانایی زبان خارجی در دنیاست. قدمت طولانی، اعتبار و صحت آن، در کنار آزمون زبان IELTS این دو را برترین آزمونهای زبان انگلیسی در جهان کرده است.

پیشینه آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی TOEFL

آزمون تافل TOEFL که به طور صحیح (TOEFL /ˈtoʊfəl/ TOH-fəl) بایستی تلفظ شود در سال ۱۹۶۴ معرفی گردید. متولی طراحی و برگزار این آزمون سازمان غیرانتفاعی خصوصی ETS – Educational Testing Service در آمریکا است. این سازمان در سال ۱۹۴۷ تاسیس شده است و متولی اصلی برگزار این امتحان جهانی است.

هدف از برگزاری آزمون تافل TOEFL

To assess the English language proficiency of non-native English speakers

ارزیابی تسلط زبان انگلیسی گویشوران غیر انگلیسی زبان

انواع روشهای برگزاری آزمون تافل TOEFL

آزمون تافل TOEFL سه نوع مختلف دارد. به عبارتی در سه سبک و رویه متفاوت برگزار می گردد. هر کدام از این موارد قالب مختص به خود را دارد و سیستم نمره دهی آن متمایز است.

Paper Based Test یا آزمون کاغذی

این نوع از آزمون، از ابتدا تا سال ۲۰۱۷ موجود بوده است. هم کنون نیز در برخی نواحی که دسترسی به اینترنت مقدور نیست به طور محدود وجود دارد. اما در آینده ای نزدیک کاملاً منسوخ شده و با سایر روشها جایگزین خواهد شد. بخش های این سبک از امتحان TOEFL به ترتیب زیر است:

مهارت شنیداری Listening دارای ۵۰ سئوال با ۴۰ تا ۵۰ دقیقه زمان

مهارت ساختارهای زبانی Structure and Written Expression  دارای ۴۰ سئوال با ۲۵ دقیقه زمان

مهارت درک مطلب Reading Comprehension دارای ۵۰ سئوال با ۵۵ دقیقه زمان

مهارت نوشتاری زبان انگلیسی Test of Written English (TWE) دارای یک تکلیف ۲۵۰ تا ۳۰۰ کلمه ای با ۳۰ دقیقه زمان

Computer-Based TOEFL یا آزمون کامپیوتری

این گونه خاص از آزمون تافل TOEFL در سال ۱۹۹۸ معرفی شد. آن سالها مقارن با توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT و وفوع انقلاب ارتباطات و دهکده جهانی در دنیا بود. توسعه کامپیوترها و اشاعه کامپیوترهای خانگی PCها در دنیا موسسه ETS را به خلق این سبک واداشت. کارشناسان در ابتدا این سبک از برگزاری آزمون را بسیار مترفی می دانستند. ستایش خبره های دنیای زبان و ارزیابی زبان های خارجی مدت زیادی ادامه نداشت. محدودیتهایی همچون عدم تسلط یکسان افراد در استفاده از کامپیوتر باعث شد آزمون در سپتامبر ۲۰۰۶ به طور کامل منسوخ گردد.

بخش های این نمونه از آزمون به ترتیب زیر بودند:

مهارت شنیداری Listening دارای ۳۰ سئوال

مهارت ساختارهای زبانی Structure and Written Expression دارای ۳۰ سئوال

مهارت درک مطلب Reading Comprehension دارای ۳۰ سئوال

نمره آزمون نیز بر اساس ۰ تا ۳۰۰ محاسبه و اعلام می شد.

آزمون تافل toefl-ibt

(TOEFL Internet-based Test (iBT یا تافل اینترنتی

توسعه فزاینده اینترنت در جهان، مسئولان موسسه ETS را نیز ترغیب به استفاده از اینترنت کرد. مزایای فوق العاده شبکه جهانی اینترنت این سبک از برگزاری آزمون تافل TOEFL را بسیار محبوب و همگیر کرد. در سال ۲۰۰۵ به صورت آزمایشی در کشورهای ایالات متحده آمریکا، کانادا، آلمان، ایتالیا و فرانسه به طور آزمایشی برگزار گردید. با موفقیت آمیز بودن آن در مرحله پایلوت، در سال ۲۰۰۶ در سطح جهان این آزمون معرفی و اجرا شد.

تافل اینترنتی iBT هر ماه در سطح جهانی برگزار می گردد. افراد اجازه شرکت در هر سال یکبار را بیشتر ندارند. یادداشت برداری در طول امتحان مجاز است و هر چهار مهارت اصلی زبان مورد سنجش قرار می گیرد.زمان آزمون حدوداً چهار ساعت است.

بخش های تافل اینترنتی iBT به ترتیب زیر هستند:

مهارت خواندن Reading شامل سه تا پنج متن ۷۰۰ کلمه ای

مهارت شنیداری Listening شامل شش فایل سه تا پنج دقیقه ای

مهارت صحبت کردن Speaking شامل شش بخش( چهار بخش مجزا – دو بخش تلفیقی با متن)

مهارت نوشتن Writing شامل دو تکلیف (یک تکلیف مجزا – یک تکلیف تلفیقی با فایل صوتی)

جدول توصیفی آزمون تافل اینترنتی

در جدول فوق به طور کامل بخش های مختلف و زمان آنها درج شده است. این آزمون در چندین شهر بزرگ ایران و با متولی گری سازمان سنجش برگزار می گردد. اعتبار گواهینامه صادره برای آزمون تافل TOEFL دو سال است.

مقایسه سیستم نمره دهی 

آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی TOEFL دارای سیستم نمره دهی متفاوتی در سه نوع خود می باشد. به طور کامل این سه گونه در جدول زیر مقایسه شده اند. البته همانطور که در بالا اشاره شد آزمون CBT منسوخ شده است و آزمون نوع کاغذی Paper-based نیز به زودی از رده خارج خواهد شد.

جدول مقایسه سه نوع متفاوت آزمون تافل TOEFL

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات