مشاوره و سفارش در فضای مجازی

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه مقالات

عصر زبان - تاسیس 1383

مرکز تخصصی ترجمه و زبان های خارجی

تاریخچه عصر زبان

asrezaban-tarikhche

تاریخچه عصر زبان رو در این متن مورد بررسی قرار خواهیم داد.مسئله استفاده از خدمات و محصولات زبان های خارجی در ایران همچنان بخش مهمی از مطالعات دانشگاهی و کارهای حرفه‌ای که با این مقوله سر و کار دارند را، تشکیل می‌دهد. این امر به عنوان وسیله‌ای برای ارتباط های اجتماعی،‌ فرهنگی و ادبی بین ایران و بقیه جهان ـ بخصوص با توجه به تضییقات اخیر بر تجارت و مسافرت ـ نمود‌ِ برجسته‌ای پیدا کرده است.

جهان را می توان مجموعه ای از زبان های مختلف انسانی در نظر گرفت که هر یک به نوعی دارای تاریخ و پیشینه گوناگون هستند.امروز صحبت از جهان، یعنی فاصله انسان تا اولین وسیله ارتباطی با دنیای بزرگ اینترنت،به نحوی که بتوان با چند کلیلک رایانه به تمامی دنیا سرک کشید و با مردمان و جوامع مختلف با زبان ها،گویش ها و لهجه های گوناگون ارتباط برقرار کرد.در این دنیای به شدت کوچک شده، به هر میزان بزرگ و قدرتمند باشیم نمی توانیم بدون دانستن زبان مقصد مورد نظرمان خود را نشان داده و حرف و کلام و اندیشه خود را نمایان سازیم.

نیاز به برقراری ارتباط باعث بوجود آمدن نیاز به دانستن زبان و توام با آن نیاز اساسی خدماتی هم چون آموزش و ترجمه را با خود به همراه داشته است.

در این بین بر آن شدیم نیاز فوق را مهم شمرده اقدام به تاسیس مرکزی تخصصی جهت انجام تحقیقات در حوزه زبان های خارجی و انجام امور مرتبط با این حوزه نماییم.

مراکز ارائه خدمات زبان در ایران و جهان دارای ماهیت های گوناگون بوده و اقدام به ارائه خدمات مختلف در حوزه کاری خود می نمایند که نیاز بود با شناخت کامل نیاز مخاطبان خود و تحلیل عملکرد این مراکز مجموعه ای را تاسیس نماییم که در کنار تامین خواسته های مشتریان و جامعه علمی کشور،نواقص موسسات و مراکز داخلی و خارجی را نداشته باشد.

چشم انداز

ایجاد مرکزی جامع در حوزه پژوهش، خدمات و محصولات زبان و زبان شناسی

ماموریت

ارائه برترین خدمات و محصولات با کیفیت، جامع و مفید در حوزه زبان

اهداف

  • ارائه خدمات و محصولات با کیفیت و قیمت مناسب
  • توجه به اصل پژوهش در حوزه زبان های خارجی
  • ایجاد سازمانی نوآور، چابک، مدرن و پویا
  • حضور فعال در عرصه ملی و بین المللی

آغاز فعالیت – سال ۱۳۸۲

شالوده اولیه موسسه در سال ۱۳۸۲ پایه گذاری گردید و در ۱۸ مهر ماه سال ۱۳۸۳ مجموعه در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی ایران به شماره ثبت ۲۳۱۸۵۱ و کد ملی ۱۰۱۰۲۷۲۸۸۷۸ به ثبت رسید.فعالیت همیشگی عصر زبان در حیطه تخصصی زبان های خارجی و زبانشناسی بوده است و تمامی زیر مجموعه های این شاخه دانشگاهی و بازاری را پوشش داده است.

تا اینکه در سال ۱۳۸۸، پس از گذشت شش ماه و صرف بیش از ۱۸۰۰ ساعت کار کارشناسی نتایج بررسی ها در قالب طرح جامع کسب و کار تدوین شد.

گام دوم – سال ۱۳۸۸

با آغاز نیمه دوم سال ۱۳۸۸ روند اجرایی کار و ارائه سفارشات آغاز و در هر مرحله با تحلیل بازخورد مشتریان طرح به بلوغ فنی و علمی رسید بطوری که در سال ۱۳۸۹ مرکز تخصصی ترجمه و تامین محتوا عصر زبان توانست رضایت ۹۵% مشتریان خود را کسب نماید.

گام توسعه – سال ۱۳۹۰

با ورود به سال ۱۳۹۰ با کسب تجارب ارزشمند سال گذشته مهم ترین هدف خویش را مکانیزه کردن سیستم ارائه خدمات قرار دادیم به طوری که از این سال به بعد کلیه خدمات عصر زبان در قالب اتوماسیون ارائه گردد.این رویه تا سال ۱۳۹۱ ادامه یافت.

با آغاز سال ۱۳۹۲ موسسه با رسیدن به سطح ثبات در ارائه خدمات و جذب مشتریان، طرح تحول سالیانه خود را تدوین و با تشکیل تیم مدیریتی، تصمیم بر اجرای روندهای توسعه ای خویش نمود.از این رو در اولین گام خود اقدام به اخذ مجوزات لازم کردیم.

روند تحول عصر زبان با عقد قرارداد پیمانکار فناوری خویش ادامه یافت و حاصل این قرارداد طراحی نرم افزارهای تخصصی مورد نیاز موسسه و طراحی سامانه هوشمند مدیریت خدمات زبان، برای اولین بار در کشور بوده است.به طوری که مشتری همزمان با ثبت سفارش خود کلیه خدمات را به شکل هوشمند دریافت می کند.

مفتخریم اعلام نماییم امروز با در اختیار داشتن ۲ دفتر دائمی و کارکنان مجرب در ۲۰ زبان زنده دنیا ارائه دهنده خدمات تخصصی هستیم.

گام گسترش – سال ۱۳۹۳

عصر زبان در ۱۰ آذرماه ۱۳۹۳ با ثبت علامت تجاری(برند) خود در اداره مالکیت صنعتی ایران قدم های خود را برای تبدیل شدن به برندی خوب برداشت.

امید داریم با حفظ روند رشد و اعتماد مشتریان خود بیش از پیش توفیق خدمت به جامعه علمی کشور را داشته باشیم.

نظرات