آموزش مکالمه انگلیسی در 3 ماه

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

عصرزبان - تاسیس 1388

مرکز جامع زبان و اطلاعات

رشته های دانشگاهی ایران

رشته های دانشگاهی ایران

در این بخش می‌توانید فهرست کامل رشته های دانشگاهی ایران در تمامی مقاطع تحصیلی از کاردانی تا دکتری تخصصی را مشاهده کنید؛ این فهرست، رشته های همه دانشگاه های دولتی و غیردولتی را در بر می‌گیرد.


فهرست رشته‌ها

بر روی هر کدام از لینک‌های زیر که کلیک کنید، فهرست کامل تمامی رشته‌های آن مقطع نمایش داده خواهد شد. در هر بخش، زیر گروه‌های مختلف آزمایشی نیز تعیین شده است. این فهرست بر اساس آخرین اطلاعیه‌های سازمان سنجش آموزش کشور، بروزرسانی خواهد شد.

 

💡 نکته مهم:

داوطلبان علاقمند به ادامه تحصیل در هر کدام از رشته‌های دانشگاهی، بایستی پیش از برنامه ریزی برای ثبت نام، کسب آمادگی و ورود به دانشگاه از شرایط عمومی، اختصاصی، قوانین وظیفه عمومی برای آقایان، امتیازات سهمیه‌ها و تعهدات و الزامات افراد خاص، آگاهی کامل کسب کنند.


انواع دانشگاه‌ها در ایران

شهروندان ایران طبق قانون اساسی دوره آموزش مدرسه را طی می‌کنند. دانش آموزان پس از اتمام دوره آموزش متوسطه موفق به کسب مدرک دیپلم در شاخه‌های نظری (ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر) و یا شاخه‌های فنی حرفه‌ای و کار دانش خواهند شد.

پس از کسب مدرک دیپلم، داوطبان علاقمند به حضور در دانشگاه‌ها و دریافت مدرک دانشگاهی می‌توانند وارد یکی از دو شاخه علمی زیر شوند؛ البته بایستی دقت شود که شرط ورود به رشته‌های مختلف بر اساس شرایط عمومی و اختصاصی اعلامی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور تعیین می‌شود:

  • رشته‌های پزشکی = وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  • رشته‌های غیرپزشکی = وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

بر این اساس، دانشگاه‌های ایران در یکی از دو گروه زیر قرار خواهند گرفت:

  • رشته‌های بدون شهریه = دوره‌های روزانه دانشگاه‌ها
  • رشته‌های شهریه پرداز = دوره‌های نوبت دوم، پردیس خودگردان، دانشگاه آزاد، پیام نور، علمی کاربردی و دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی غیردولتی غیرانتفاعی

کلیه افراد علاقمند به ادامه تحصیل بایستی دقت کافی در زمینه رشته های دانشگاهی ایران داشته باشند و بر اساس هدفگذاری دقیق و علمی نسبت به انتخاب مسیر و رشته تحصیلی خود اقدام کنند. به طور قطع، داشتن دقت کافی در این زمینه عامل اصلی موفقیت کاری در آینده نیز خواهد بود.


نگارش CV و رزومه

نگارش CV و رزومه

نگارش CV و رزومه با استاندارد جهانی رزومه و CV به واقع شناسنامه شماست اما در نوع کاری.بدین معنا که نشان دهنده شخصیت کاری شما می باشد و نقش بسیار چشمگیری برای اخذ پذیرش در دوره های تحصیلات تکمیلی دانشگاهی و کاریابی دارد. عصر زبان با در اختیار داشتن بیش از چندین نیروی دارنده مدرک […]

۰ comments
نگارش SOP

نگارش SOP و SRI

نگارش SOP و SRI نیاز هر فعال علمی و دانشگاهی SOP یا Statement of Purpose مروری موجز اما ظریف بر پیوستار اهداف تحصیلی شما در گذشته وباالاخص آینده است که بطور معمول برای دانش آموختگانی که قصد دارند در موسسات آکادمیک و تحقیقاتی به ادامه تحصیل بپردازند سندی حایز اهمیت تلقی می شود. این سند […]

۰ comments
خدمات تحصیل در خارج

خدمات تحصیل در خارج

خدمات تحصیل در خارج ویژه  آن دسته از افرادی است که قصد دارند تحصیلات خود را در دانشگاهی خارجی ادامه دهند. بسیاری از ایرانیان و دانشجویان رشته های مختلف دانشگاهی، توانایی پرداخت هزینه های زیاد مشاوره تحصیلی را ندارند. در این قسمت تلاش داشته ایم با ارائه خدمات موردنیاز راه را برای شما هموار کنیم. […]

۰ comments

نظرات