آموزش فوری مکالمه انگلیسی

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان توس

شناسه ملی: 14012551180

رشته های کارشناسی ارشد ایران

تاریخ انتشار: 

رشته های کارشناسی ارشد ایران

فهرست کامل رشته های کارشناسی ارشد تمامی دانشگاه های دولتی، آزاد، پیام نور و غیر انتفاعی بر اساس آخرین اطلاعات دفترچه های سازمان سنجش آموزش کشور ارائه شده است.


فهرست رشته‌ها

در زیر می‌توانید با کلیک بر روی هر کدام از گروه‌های آزمایشی، به بخش مربوط به آن مراجعه کنید. این فهرست بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور در بخش آزمونهای مقطع کارشناسی ارشد، بروزرسانی خواهد شد.

 

💡 نکته بسیار مهم:

داوطلبان عزیزی که درگیر فرایند انتخاب رشته برای این مقطع هستند، بایستی توجه داشته باشند که معمولاً در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) شرط انطباق مدرک لحاظ می‌شود؛ بنابراین رشته‌ای را انتخاب کنید که بتوانید در مقاطع بالاتر نیز در آن زمینه فعالیت داشته باشید.


شرایط اختصاصی لازم

داوطلبان عزیر بایستی دقت داشته باشند که برای شرکت در این مقطع بایستی شرایط عمومی و اختصاصی تحصیل را دارا باشند. بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، تنها افرادی که شرایط اختصاصی زیر را دارا هستند امکان تحصیل دارند:

  • داشتن مدرک کارشناسی (لیسانس)
  • داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه‌ای
  • اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی ارشد
  • مدرک معادل مورد تائید سازمانهای متولی
  • مدرک سطح دو حوزوی از حوزه علمیه خراسان یا اصفهان

💡 نکته بسیار مهم:

یکی دیگر از نکاتی که داوطلبان ورود به این مقطع بایستی دقت نمایند، امکان ادامه تحصیل در خارج از ایران است. بسیاری از دانشگاه‌های خارجی، چارچوب‌های مشخصی را برای پذیرش افراد متقاضی در نظر می‌گیرند. در صورتی که احتمال می‌دهید در سالهای بعد قصد مهاجرت به خارج یا تحصیل در دانشگاه‌های دیگر را داشته باشید، به این نکته دقت کنید.

علاوه بر دارا بودن شرایط اختصاصی برای داوطلبان، بایستی شخص داوطلب در خصوص شرایط عمومی، مقررات وظیفه عمومی برای مردان، مقررات اتباع خارجی و همچنین استخدام شدگان و افرادی که دارای تعهد خدمت هستند، نیز اطلاع کسب کنند.

آزمون دانشگاهی برگزار شده در این مقطع معمولاً در هر سال یکبار و بر اساس تقویم اعلامی از سوی مرکز آزمون سازمان سنجش آموزش برگزار می‌شود. بازه ثبت نام معمولاً آذر و دی ماه است. افراد پذیرفته شده پس اینکه شرایط انتخاب رشته را دارا باشند بایستی نسبت به تعیین اولویت‌های خود در زمان مناسب اقدام کنند.

افراد پذیرفته شده به طور معمول یا در نیمسال اول تحصیلی (مهرماه هر سال) و یا در نیمسال دوم (بهمن ماه هر سال) برای ثبت نام و شروع تحصیل فرا خوانده می‌شوند.

💡 نکته بسیار مهم:

یکی از نکات بسیار مهم در تحصیل مقطع ارشد این است که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران به هیچ یک از دانشجویان بورسیه تحصیلی اعطا نمی‌کند؛ بنابراین، افرادی که در دوره های روزانه پذیرفته شوند بایستی با توجه به تعهدات آموزش رایگان برابر طول مدت تحصیل خود در موقع ثبت نام تعهد بسپارند تا در محلی که دولت در صورت نیاز تعیین کند به خدمت مشغول شوند. اگر شخصی بعداً بخواهد این تعهد را رفع کند موظف است طبق شرایط اعلامی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به پرداخت هزینه آزادسازی مدرک خود اقدام کند.


خدمات دستیار پژوهشی مقاله و پایان نامه

دستیار پژوهشی

به روز شده در تاریخ ۲۴ دی ۱۴۰۱، ساعت ۱۸:۴۲ دستیار پژوهشی نیاز امروز جامعه دانشگاهی است. امروزه روند تصاحب قدرت از زور بازو ، ثروت و قدرت نظامی به داشتن اطلاعات تغییر یافته است. مسلماً رسیدن به این کالای اطلاعاتی ارزشمند، راهی جزء پژوهش ندارد. دانش جویی و پژوهشگری اصلی ترین کار و پشت […]

۰ comments
انتخاب ژورنال مناسب برای مقاله

انتخاب ژورنال مناسب

به روز شده در تاریخ ۲۴ دی ۱۴۰۱، ساعت ۱۸:۵۶ انتخاب ژورنال مناسب اولین گام برای پذیرش مقاله شما اصلی ترین دغدغه نویسندگان مقالات،انتخاب یک ژورنال معتبر، ارزان و سریع برای ارسال و چاپ مقاله خود در آن است؛ اما متاسفانه بسیاری از افراد نمی توانند از بین چندین هزار نشریه علمی داخلی و خارجی، […]

۰ comments
تطبیق مقاله با ژورنال

قالب بندی مقالات علمی

به روز شده در تاریخ ۲۴ دی ۱۴۰۱، ساعت ۱۹:۰۸ قالب بندی مقالات علمی، مهمترین اصل برای جلوگیری از برگشت مقاله تمامی نشریات علمی در داخل و خارج کشور، دارای مجموعه قوانینی به نام Guideline Rules یا Author Guides هستند؛ این اصول در بردارنده مجموعه قوانین نگارشی و فنی است که بایستی نویسنده و یا […]

۰ comments
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1 Star2 Stars (هنوز امتیاز ندادید)
Loading...

نظرات