کلاسهای آنلاین مهارت حرف زدن به انگلیسی

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

خدمات تحصیل در خارج

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۱۶ دی ۱۴۰۱، ساعت ۱۶:۳۵

خدمات تحصیل در خارج

خدمات تحصیل در خارج ویژه  آن دسته از افرادی است که قصد دارند تحصیلات خود را در دانشگاهی خارجی ادامه دهند. بسیاری از ایرانیان و دانشجویان رشته های مختلف دانشگاهی، توانایی پرداخت هزینه های زیاد مشاوره تحصیلی را ندارند. در این قسمت تلاش داشته ایم با ارائه خدمات موردنیاز راه را برای شما هموار کنیم.


خدمات قابل ارائه

کلیه سرویس‌های موردنیاز برای اعزام به خارج و همچنین مهاجرت تحصیلی دانشجویان ایرانی و فارسی زبان در سراسر جهان قابل انجام است:

💡 مشاوره انتخاب رشته و دانشگاه

💡 نگارش CV و رزومه

💡 نگارش SOP و SRI


درخواست مشاوره رایگان

  نام و نام‌خانوادگی: (الزامی)

  شماره همراه: (الزامی)

  ایمیل: (اختیاری)

  نوع درخواست:

  افزودن فایل: (اختیاری)


  تا ۲۰ مگایابت - PDF,Word,Image,Zip

  پیام شما:


   

  پرسش‌های پُر تکرار

  بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان کجاست؟

  این سئوال یکی از پرسش‌های مهم بسیاری از متقاضیان مهاجرت است. در پاسخ بایستی عنوان نمود که به طور کلی کشورهای جهان برای مهاجرت را می‌توان به دو گروه کشورهای پیشتاز همچون آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلیس، آلمان، فرانسه، ایتالیا، دانمارک، سوئد، سوئیس، سنگاپور و همچنین کشورهای ارزان مانند یونان، نروژ، یونان، قبرس، برزیل تقسیم که در انها هزینه تحصیل رایگان یا کم است، تقسیم بندی کرد.

  چه مدارکی برای مهاجرت تحصیلی نیاز است؟

  با توجه به اینکه در روند بررسی مهاجرت تحصیلی شما، دولت و دانشگاه کشور مقصد بایستی نسبت به همه جوانب صدور روادید اطمینان کامل کسب کند، مدارک کامل و معتبری را از شما درخواست خواهند کرد:

  • مدارک هویتی: گذرنامه، شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج متاهلین
  • مدارک دانشگاهی: دانشنامه، ریزنمرات، رزومه، توصیه نامه
  • مدارک کاری و مالی: سوابق کاری، بیمه، تمکن و حامی مالی
  • مدرک زبان: ارائه گواهینامه معتبر مورد نظر دانشگاه مقصد

  تحصیل در خارج چه هزینه‌هایی دارد؟

  هزینه آزمون زبان، حق الترجمه مدارک، هزینه درخواست پذیرش (Application Fee) و شهریه مربوطه، هزینه درخواست ویزا، اثبات تکمن مالی، هزیه سفر و اقامت بخشی از موارد مهم در این مسیر است. باید اشاره کنیم که مبلغ پرداختی برای مهاجرت تحصیلی بسته به کشور، دانشگاه و نوع تحصیل متفاوت است.

  مراحل خدمات تحصیل در خارج شامل چه مواردی است؟

  برای این کار بایستی به ترتیب شش مرحله زیر انجام شود:

  • انتخاب رشته تحصیلی
  • بودجه ریزی و هزینه بندی
  • انتخاب کشور مقصد
  • آماده سازی مدارک
  • درخواست پذیرش
  • دریافت پذیرش

  روند مهاجرت تحصیلی چقدر زمان می‌برد؟

  به طور معمول روند متوسط صرف زمان برای این کار بین ۶ تا ۱۲ ماه است. این میزان بسته به شرایط فرد در تهیه و آماده سازی مدارک، در اختیار داشتن توان مالی و سایر موارد متفاوت است.


  فهرست قوانین دانشجویان خارج

  کلیه قوانین فهرست شده در زیر از پایگاه اطلاعات قوانین و مقررات کشور دریافت شده است. این پایگاه متعلق به روزنامه رسمی کشور و وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است که وظیفه دارد طبق ماده سوم قانون مدنی کلیه قوانین و مقررات را در اختیار عموم ایرانیان قرار دهد. در بخش مجموعه قوانین آموزشی، فصل اختصاصی فصل دوم، مبحث هفتم گفتار ششم به طور اختصاصی به دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعلق دارد. علاوه بر آن تارنمای معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز این قوانین را منتشر می‌کند. اداره کل امور دانش آموختگان نیز یکی دیگر از متولیان قوانین و بخشنامه‌های این حوزه است.  چرا تحصیل در خارج؟
   از گذشته تاکنون ایرانیان زیادی برای ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه به خارج از کشور عزیمت می کردند. اولین گروه دانشجویان ایرانی اعزامی به خارج در تیرماه ۱۱۹۰ خورشیدی به انگلستان اعزام شدند. اتفاقاً این گروه پس از بازگشت به کشور به حرفه مترجمی آثار ادبی و علمی نیز مشغول شدند. از یک و نیم قرن گذشته تا امروز این روند ادامه داشته است. علل اصلی علاقمندی به تحصیل در خارج به شرح زیر است: پیشرفته بودن برخی کشورهای خارجی به نسبت ایران – عدم وجود رشته موردنظر در کشور – نبود زیرساخت های فناوری کافی – استفاده از امکانات سخت افزاری خارجیان – بهره مندی از فرصت تعامل با افراد خبره تر – امکانات جنبی بهتر برای زندگی دانشجویی – استفاده از فرصت های مطالعاتی و پژوهشی – تحصیل در خارج و بازگشت به ایران با توان بیشتر 

  اداره کل بورس و اعزام دانشجویان
  اداره کل بورس و اعزام دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یکی از ادارات کل زیر نظر سازمان امور دانشجویان ایران می باشد. این اداره، وظیفه تنظیم قوانین، ارائه آئین نامه ها و امور مربوط به خدمات تحصیل در خارج را بر عهده دارد. قطعاً اطلاع داوطلبان متقاضی تحصیل در خارج از ایران، می تواند راه را برای جلوگیری از اشتباهات آتی مسدود سازد.
  آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
  خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

  نظرات