ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

روزنامه فایننشال تریبون Financial Tribune

تاریخ انتشار: 

روزنامه فایننشال تریبون Financial Tribune

در این نوشته قصد دارید کلیه زبان آموزان، افراد علاقمند به زبان انگلیسی و فعالان اقتصادی را با روزنامه فایننشال تریبون Financial Tribune آشنا کنیم. این روزنامه یکی از معدود روزنامه‌های انگلیسی زبان در ایران است.


تاریخچه روزنامه:

روزنامه انگلیسی زبان فایننشال تریبون به عنوان اولین روزنامه اقتصادی در این زمینه در سال ۱۳۹۳ (۲۰۱۴) خورشیدی وارد بازار رسانه‌های چاپی ایران شد. این روزنامه تحت مالکیت شرکت دنیای اقتصاد تابان به عنوان یکی از شرکتهای رسانه‌ای فعال در بازار نشر ایران قرار دارد. تمرکز اصلی آن بر اقتصاد ایران و جهان قرار دارد، هر چند با توجه به چشم انداز (vision) و ماموریت (mission) خود، اهداف دیگری را به شرح زیر دنبال می‌کند.

در بخش معرفی این روزنامه بر روی تارنمای رسمی آن توضیحات زیر ارائه شده است:

ما متعهد به ارائه اخبار، دیدگاه ها و تحلیل های اقتصاددانان، صاحب نظران، دانشگاهیان و تحلیلگران برجسته ایرانی هستیم. به این ترتیب، خوانندگان ما شامل سهامداران اقتصادی، سیاست گذاران و تصمیم گیرندگان، شرکت های سرمایه گذاری، بانکداران و مدرسان دانشگاه هستند. ما به نیازهای افرادی که تأثیرگذار هستند و می توانند تفاوت ایجاد کنند پاسخ می دهیم.

فایننشال تریبون به گزارشگری مسئولانه و شفاف مرتبط با اقتصاد ایران و تحولات بین المللی اقتصادی، انرژی، تجاری، صنعتی و مالی اعتقاد دارد و به آن کمک می کند.

ایجاد و ترویج فضای مورد انتظار بین بازیگران کلیدی بین المللی در غرب و آسیا با ایران مدرن اولویت ما است. شرکت دنیای اقتصاد تابان، روزنامه فارسی زبان دنیای اقتصاد را نیز منتشر می کند که از اعتبار و اعتباری منطبق با جایگاه خود به عنوان روزنامه پیشرو اقتصادی کشور برخوردار است.

به هر حال، تریبون و دنیای اقتصاد به عنوان یک سیاست، به کسب و کارهای بالقوه و سرمایه گذاران خارجی کمک کرده اند تا انتخاب ها و تصمیمات آگاهانه ای را برای کار در ایران و با ایران داشته باشند. ما اعتماد آنها را به لطف شفافیت و گزارش های خبری بی رنگ و غیر تبلیغاتی جلب کرده‌ایم.


ساختار روزنامه:

این روزنامه به طور منظم منتشر می‌شود و علاوه بر نسخه چاپی، مطالب روزانه نیز بر روی تارنمای آن قرار داده می‌شود. دامنه موضوعی مطالب آن مطابق دسته بندی زیر است.

دسته بندی مطالب روزنامه فایننشال تریبون

اخبار و مطالب روز، اقتصاد ایران، بازار و کسب و کار، اخبار انرژی ایران، گردشگری، صنعت خودرو ایران و اخبار دانش و فناوری مرتبط به ایران از جمله مطالب قابل نشر روزانه در روزنامه فایننشال تریبون Financial Tribune است.

اگر بر روی دکمه Subscribe کلیک کنید می‌توانید نسخه چاپی روزنامه را به صورت ماهیانه، سه ماهه، شش ماهه و سالیانه سفارش دهید؛ البته مطالب به شکل منظم نیز بر روی تارنما قرار داده می‌شود.

دفتر مرکزی این روزنامه انگلیسی زبان در تهران قرار دارد اما امکان ارتباط با شورای سردبیران از طریق رایانامه و تلفن وجود دارد. از بخش‌های جالب آن می‌توان به قسمت Today’s Top Story اشاره کرد که در آن به مهمترین مطلب روز در حوزه اقتصاد و به زبان انگلیسی پرداخته می‌شود.

بخش مطلب روز روزنامه فایننشال تریبون

از قسمت‌های دیگر و جالب توجه آن می‌توان به آرشیو منظیم در قسمت Archive، ابزار خبرخوان هوشمند RSS Feeder  و بخش In-depth برای تحلیل‌های اقتصادی اشاره کرد.

برای دریافت روزانه و رایگان مطالب روزنامه در ایمیل خود کافیست در کادر Subscribe to our daily newsletter آدرس پست الکترونیکی خود را وارد کنید. استفاده از اخبار انگلیسی برای فراگیری و تقویت زبان در دانشجویان، زبان آموزان و بویژه مترجمان فعال در حوزه ترجمه اقتصادی بسیار حائز اهمیت است.


روزنامه ایران دیلی IranDaily

معرفی روزنامه ایران دیلی IranDaily

به روز شده در تاریخ ۲۹ مرداد ۱۴۰۰، ساعت ۰۵:۱۵در این پست به معرفی روزنامه ایران دیلی IranDaily می پردازیم. ایران دیلی روزنامه ای انگلیسی زبان است که در ایران و به مرکزیت شهر تهران چاپ می شود. این روزنامه با هدف پوشش اخبار به زبان انگلیسی و برای ساکنین خارجی مقیم ایران منتشر می […]

۲ comments
لوگو روزنامه ایران نیوز

معرفی روزنامه انگلیسی زبان ایران نیوز IranNews

به روز شده در تاریخ ۱۷ دی ۱۳۹۹، ساعت ۱۳:۳۳در این مطلب قصد داریم به معرفی روزنامه انگلیسی زبان ایران نیوز IranNews بپردازیم. روزنامه مذکور تنها روزنامه انگلیسی زبانی است که در ایران به صورت صبح نشر عرضه می شود. این روزنامه انگلیسی زبان ایرانی از سال ۱۳۷۳ منتشر شده و کاملاً در اختیار بخش خصوصی […]

۲ comments
لوگوی روزنامه تهران تایمز

روزنامه انگلیسی زبان تهران تایمز Tehran Times

به روز شده در تاریخ ۸ دی ۱۴۰۱، ساعت ۰۷:۵۳در این نوشته قصد داریم به روزنامه انگلیسی زبان تهران تایمز Tehran Times بپردازیم و آن را به صورت کامل بررسی و معرفی نماییم. این روزنامه یکی از روزنامه های انگلیسی زبان ایران در کنار روزنامه هایی مانند ایران دیلی و ایران نیوز می باشد. در سال ۱۳۵۹ روزنامه انگلیسی […]

۰ comments
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (2 votes, average: 1,50 out of 5)

نظرات