ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

آزمون زبان ترکی تومر

تاریخ انتشار: 

آزمون زبان ترکی تومر

در این صفحه به طور اختصاص به کلیه مطالب مورد نیاز در خصوص آزمون زبان ترکی تومر TOMER خواهیم پرداخت. این آزمون از سوی دانشگاه آنکار برگزار می‌شود و برای ایرانیانی که قصد ادامه تحصیل و مهاجرت به ترکیه را دارند، ضروری خواهد بود. برای آشنایی با این آزمون در ادامه با ما همراه باشید.


بجای خواندن متن، ویدئوی آن را تماشا کنید.

معرفی آزمون TOMER

اگر قصد تحصیل در ترکیه یا کار در آنجا را دارید، شاید با اصطلاح TOMER برخورد کرده باشید!  TOMER به چه معناست؟ چه کسی نیاز به دریافت TOME دارد؟ چرا باید مدرک TOMER بگیرید؟

کلمه TOMER مخفف Türkçe Öğretim Merkezi به معنی مرکز آموزش ترکیه است. این آزمون یکی از معروف ترین و مهم ترین آزمون های ورودی زبان ترکی در دانشگاه های ترکیه هست. این آزمون برای مراکز آموزشی، دانشگاه های مختلف بسیار حائز اهمیت است و می توان آن را یکی از پیش نیازهای ورود به دانشگاه های ترکیه به ویژه دانشگاه هایی دانست که زبان تحصیل در آنها ترکی است.

هدف از برگزاری این آزمون زبان ترکی سنجش سطح مهارت متقاضیانی است که قصد تحصیل در دانشگاه های ترکیه و یا مهاجرت را دارند. این دوره توسط موسسات و دانشگاه های دولتی ترکیه در شهرهای مختلف از سطح مقدماتی تا پیشرفته برگزار می شود.

پرچم ترکیه برای آزمون تومر

مدارک سطح متوسط و دیپلم برای ورود به دانشگاه و بازار کار و گواهینامه های مقطع ابتدایی و متوسط برای مکالمات روزمره استفاده می شود.


انواع مدارک تومر

مدارک TOMER به صورت زیر دسته بندی می شوند: دیپلم و سرتیفیکا (گواهینامه)

مدرک TOMER چیست؟
دیپلم تومر می گیرید، مادام العمر اعتبار دارد! دانشگاه های سراسر ترکیه برای ادامه تحصیل به مدرک TOMER نیاز دارند. متقاضیانی که می خواهند در ترکیه تحصیل کنند باید حداقل نمره C1 را در این آزمون کسب کنند و کسانی که می خواهند در ترکیه کار کنند نیاز به نمره C2 دارند.

TOMER Sertifika چیست؟
اعتبار این مدرک بین ۶ ماه تا ۲ سال است و در دو سطح مبتدی و متوسطه برگزار می شود. اعتبار مدرک مبتدی ۶ ماه است و شرکت کننده در این آزمون باید نمره B2 را کسب کند تا بتواند تا سطح متوسط که ۲ سال اعتبار دارد ادامه دهد! برای کسب سطح متوسط باید حداقل نمره B1 را کسب کنید. پس از پایان مدت اعتبار گواهی، متقاضی باید مجددا برای تمدید اعتبار آن اقدام کند. همانطور که آزمون تافل توسط ETS برگزار می شود، آزمون TOMER نیز توسط UTS برگزار می شود که مخفف Uzaktan Turkce Sinavi است.


متولی برگزاری آزمون

چه کسی تست های TOMER را برگزار می کند؟
آزمون تومر به صورت مستقیم توسط دانشگاه آنکارا برگزار می شود و کلیه کارهای مربوط به برگزاری این آزمون اعم از ثبت نام، ارائه مدارک و نتایج توسط این دانشگاه انجام می شود. البته برای گرفتن TOMER نیازی به رفتن به آنکارا نیست. دانشگاه آنکارا برای این منظور نمایندگان مختلفی در سراسر کشور تکریه دارد. حتی ممکن است برخی از موسسات در کشورهای مختلف نیز مجوز برگزاری آزمون TOMER را داشته باشند.


ساختار آزمون تومر

بخش های مختلف آزمون تومر

به طور کلی این آزمون در ۵ بخش، مهارت شرکت کننده را مورد سنجش زبانی قرار می‌دهد: این ۵ مهارت عبارتند از:
• شنیدن (Listening)
• خواندن (Reading)
• صحبت کردن (Speaking)
• شرح شفاهی (Oral Description)
• توضیحات کتبی (Written description)

مجموع این بخش ها نمره ۱۰۰ را تشکیل می‌دهند. برای به دست آوردن سطح A1 به حداقل نمره ۵۰ نیاز دارید.


ارزیابی و نتایج

ارزیابی دقیق امتیاز TOMER

سطوح امتیاز TOMER از A1 تا C1 متغیر است. معمولاً برای تحصیل در رشته‌های مختلف در دانشگاه‌های ترکیه این موراد رعایت می‌شود:

• حداقل نمره ۵۰ برای مدرک سطح A1
• محدوده امتیاز بین ۵۰ تا ۵۹ برای درجه سطح A2
• محدوده امتیاز بین ۶۰ تا ۶۵ برای درجه سطح B1
• محدوده امتیاز بین ۶۶ تا ۷۰ برای درجه سطح B2
• محدوده امتیاز بین ۷۱ تا ۱۰۰ برای گرفتن درجه C1

آزمون A1 ابتدایی ترین و ساده ترین سوالات را در خود دارد. در A2، برای صحبت در مورد خود باید مهارت های پایه ترکی داشته باشید. در سطح B1 و B2 از شما می خواهند که در موقعیت های مختلف روزانه نیاز خود را بیان کرده و بتوانید موارد اعلامی را توصیف کنید. بالاترین سطح، C1 سخت ترین مرحله آزمون زبان ترکی تومر است  که برای دریافت آن ملزم به تسلط کامل به زبان ترکی هستید. C1 Tomer شما را قادر می سازد در رشته های پزشکی و داروسازی در دانشگاه های ترکیه تحصیل کنید.


ثبت نام و شرکت در تومر

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون TOMER
دو قطعه عکس شخصی
کپی پاسپورت
هزینه شرکت در آزمون تومر:
مدرک TOMER حدود ۱۵۰ یورو هزینه دارد.
گواهی TOMER حدود ۱۰۰ یورو هزینه دارد.


ثبت نام تومر برای داوطلبان ایرانی

طبق اعلام رسمی سازمان سنجش آموزش کشور، مراکز مجاز برگزاری آزمون تومر در ایران از سوی این سازمان اعلام شده‌اند. بر این اساس، برای شرکت در این آزمون در کشور ایران، بایستی در مرکز رسمی موسسه فرهنگی هنری امواج آرام با مشخصات زیر اقدام به ثبت نام و شرکت در آزمون نمایید.


منابع آزمون تومر

برای اطلاع از منابع آزمون زبان ترکی تومر TOMER بایستی با تکمیل فرم زیر تقاضای خود را با کارشناسان عصر زبان در میان بگذارید:

  نام و نام‌خانوادگی: (الزامی)

  شماره همراه: (الزامی)

  ایمیل: (اختیاری)

  نوع درخواست:

  افزودن فایل: (اختیاری)


  تا ۲۰ مگایابت - PDF,Word,Image,Zip

  پیام شما:

  آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
  خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

  نظرات