ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

استعلام آنلاین مدارک تحصیلی

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۵ فروردین ۱۴۰۳، ساعت ۱۶:۳۶

استعلام آنلاین مدارک تحصیلی

در این قسمت به شما آموزش خواهیم داد که چطور رایگان و سریع استعلام آنلاین مدارک تحصیلی خود را در مراکز مختلف انجام دهید. کلیه فارغ التحصیلان مقاطع مختلف از جمله دیپلم، مدارک دانشگاهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند بر اساس این آموزش، مدارک خود را استعلام کنند.


استعلام آنلاین مدارک وزارت علوم

اگر از جمله دانشجویان یا دانش آموختگان دانشگاه های زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران باشید، جهت استعلام وضعیت تحصیلی و همچنین مدارک صادر شده برای شما از سامانه مربوطه در این وزارتخانه استفاده کنید. استعلام مدارک صادر شده از سوی این وزارتخانه در تمامی مقاطع تحصیلی از کاردانی تا دکتری تخصصی کاملاً رایگان است.

برای انجام اینکار بایستی فیلم آموزشی زیر را تماشا کنید و یا بر اساس مراحل توضیح داده شده در زیر ویدئو، استعلام مدرک دانشگاهی خود را به سادگی انجام دهید.

فیلم آموزشی استعلام مدارک دانشگاهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

 

آموزش تصویری استعلام مدارک در سایت وزارت علوم

برای اینکار بایستی از تارنمای اختصاصی در نظر گرفته شده در وزارت علوم استفاده کنید و با طی سه مرحله کاملاً ساده، استعلام خود را انجام دهید. پیش از ورود به این سایت حتماً به نکات زیر توجه داشته باشید و این موارد را برای خود آماده کنید.

  • اطلاعات شناسنامه‌ای (نام، نام پدر، کد ملی، شماره شناسنامه، سریال شناسنامه)
  • سیم کارت فعال به نام تقاضا دهنده استعلام (جهت دریافت پیامک تائید)

در صورتی که موارد بالا را آماده کرده‌اید ابتدا آموزش زیر را کاملاً مطالعه کنید و در انتها وارد سایت مربوطه شوید.

مرحله اول: ورود اطلاعات شناسنامه‌ای

پس از ورود به سایت بایستی سه مرحله را انجام دهید. در بخش اول و مطابق تصویر زیر اطلاعات را به طور دقیق و کامل وارد کنید. توجه داشته باشید، استعلام منطبق بر سامانه ثبت احوال انجام خواهد شد و اطلاعات وارد باید کاملاً دقیق باشد.

فرم اطلاعات شناسنامه ای استعلام وزارت علوم

پس از پر کردن این فرم بر روی گزینه “من ربات نیستم” کلید کرده و سپس دکمه “صدور کد رهگیری” را بزنید. توجه داشته باشید در این مرحله کد پیامکی احراز هویت به گوشی اعلام شده ارسال خواهد شد.

مرحله دوم: کد رهگیری

پس از دریافت کد پیامک شده در فرم زیر آن را وارد کنید تا احراز هویت آنلاین شما انجام شود.

کد احراز هویت مدارک دانشگاهی

مرحله سوم: نمایش مدرک تحصیلی

پس از اینکه دو مرحله قبل را در استعلام آنلاین مدارک تحصیلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به درستی انجام دهید، مطابق بخش زیر، فهرست کامل مدارک تحصیلی و وضعیت شما نمایش داده خواهد شد. اگر در یک مقطع وضیعت دانشجویی داشته باشید و هنوز فارغ التحصیل نشده‌اید، عنوان “فعال، دانشجو” جلوی نام شما درج خواهد شد.

نمایش مدارک دانشگاهی شما در سایت وزارت علوم

هم اکنون پس از یادگیری روال استعلام می‌توانید با کلیک بر روی دکمه زیر وارد سامانه استعلام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شوید.


استعلام آنلاین مدارک دانشگاه آزاد

اگر از جمله دانش آموختگان یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور باشید بایستی جهت استعلام مدرک دانشگاهی خود بجای استفاده از سامانه وزارت علوم، تحیقات و فناوری از تارنمای اختصاصی این دانشگاه استفاده کنید. ابتدا مراحل زیر را به دقت مطالعه کنید و سپس با لینک درج شده در انتهای آموزش وارد سامانه شوید.

ابتدا بایستی وارد سامانه مربوطه شوید و مطابق تصویر زیر اطلاعات را وارد کنید. توجه نمایید این اطلاعات از سوی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به شما ارائه شده است. در صورت فراموشی رمز عبور خود از گزینه تعبیه شده برای آن استفاده کنید تا رمز برای شما پیامک شود.

سامانه استعلام مدارک دانشگاه آزاد اسلامی

تذکر: سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی جهت تائید مدارک تحصیلی بر روی سامانه هزینه آن را از تقاضا دهنده دریافت خواهد کرد.


استعلام مدرک دیپلم

اگر از جمله افرادی هستید که نیاز به استعلام مدرک تحصیلی خود که از سوی سازمان آموزش و پرورش صادر شده است، دارید بایستی از سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش کشور استفاده کنید. در این سامانه بایستی ۵ مرحله را طی کنید تا امکان صدور تائیدیه فراهم شود.

  • درج مقطع آموزشی و نظام مربوطه
  • ورود اطلاعات هویتی و تحصیلی
  • تائید اطلاعات وارد شده
  • پرداخت هزینه استعلام
  • دریافت کد پیگیری

پس از انجام مراحل بالا تاییدیه تحصیلی برای دانشگاه یا سازمان موردنظر شما صادر خواهد شد. برای استفاده از این سامانه در اختیار داشتن اطلاعات کامل هویتی و تحصیلی ضروری است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات