مشاوره و سفارش در فضای مجازی

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه مقالات

موسسه عصر زبان - تاسیس 1383

مرکز تخصصی ترجمه و زبان های خارجی

دکتر افضل وثوقی درگذشت

دکتر افضل وثوقی درگذشت.متاسفانه دقایقی قبل با خبر شدیم، یکی از برجسته ترین اساتید ترجمه کشور، دکتر افضل وثوقی به دیار باقی شتافت. ایشان که از مترجمان پیشکسوت و صاحب سبک زبان فرانسه در ایران بوده است، سالهای متمادی به امر ترجمه متون و آثار فرانسوی اشتغال داشته و از پیشگامان ترجمه نوین در ایران بوده است.دکتر افضل وثوقی درگذشت

ایشان که اساتید بنام زبان فرانسه و انگلیسی در کشور و به خصوص شهر مشهد بوده است، سالهای زیادی از عمر ارزشمند خود را صرف ترجمه متون، مقالات و کتب متعدد فرانسه به فارسی نموده بود. دکتر افضل وثوقی علاوه بر تدریس در دانشگاه، دارای درجه مترجمی رسمی از وزارت دادگستری جمهوری اسلامی ایران بوده است و خدمات ارزنده ایشان به بخش زیادی از متقاضیان صنعت ترجمه رسیده است.

زبان فرانسه به دلیل اهمیت فراوانی که در وادی ترجمه داشته است از دیر باز نیازمند مترجمان قوی و شایسته هم چون این استاد ارزنده بوده است.استاد افضل وثوقی غلاوه بر کسوت مترجمی، به عنوان استاد زبان شناسی دانشگاه فردوسی مشهد نیز در گروه زبان شناسی این دانشگاه سالهای زیادی به تدریس اشتغال داشته است.

طبق اعلام خانواده مرحوم، مراسم تشیع پیکر این استاد فقید روز پنجشنبه ۱۷ فروردین سال ۱۳۹۶ از ساعت ۹ صبح از محل دانشگاه فردوسی مشهد آغاز و در بازگاه ملکوتی امام هشتم به خاک سپرده خواهد شد.

طبق اعلام گروه مختلف، اساتید به نام حوزه ترجمه، دانشجویان مترجمی و مسئولین کشوری در این مراسم حضور خواهند داشت.

موسسه عصر زبان ضمن تسلیت این غم جانسوز این خانواده محترم وثوقی و خاندان وابسته از کلیه همکاران جهت شرکت در این مراسم دعوت به عمل می آورد.

نظرات