ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

احمد آرام

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۲۵ تیر ۱۳۹۹، ساعت ۱۳:۴۱

احمد آرام مترجم

احمد آرام مترجم برجسته ایرانی در هفتم فروردین ماه ۱۲۸۷ در تهران متولد شد. این مترجم ارزشمند و بزرگ وی در سال ۱۳۰۴ و پس از اتمام دوره مدرسه عالی دارلفنون به تدریس شیمی و فیزیک روی آورد و در همان سال نیز یک کتاب آموزشی برای امور آزمایشگاهی تالیف و منتشر نمود.پس از دو بار تغییر رشته از حقوق و پزشکی در نهایت به امور فرهنگی و حیطه ترجمه علاقمند شده و از بنیانگذران کتاب های درسی در ایران بوده است.احمد آرام از مترجمین پر کار ایرانی است که تا زمان مرگ خود موفق شده بود بیش از ۱۴۰ کتاب را از زبان های مختلف از جمله انگلیسی،فرانسه و عربی به فارسی ترجمه نماید.

فعالیت به عنوان معاون وزیر آموزش و پرورش وقت در سال ۱۳۲۰ نیز از فعالیت های اجرایی وی بوده است.وی چهره ماندگار سال ۱۳۸۲ جمهوری اسلامی ایران نیز بوده است. استاد احمد آرام پس از فوت در آمریکا در سال ۱۳۷۷ به تهران منتقل و به خاک سپرده شد.کتاب های تاریخ علم، سه حکیم مسلمان و متفکران اسلام از جمله آثار وی هستند.

مترجمان ادبی ایران دامنه محدودی نداشته و اشخاصی همچون ابوالحسن نجفی ، کریم امامی، محمد قاضی و دیگران تنها بخشی از این مترجمین بزرگ هستند. برخی از ایشان علاوه بر تسلط در امر برگردان، در زمینه نویسندگی نیز چیره دست بوده اند. مرحوم احمد آرام یکی از همین افراد است.

دایره المعارف فارسی که به دائرهالمعارف مصاحب نیز معروف است یکی از آثاری است که مرحوم آرام در آن نقش داشته است. تبحر و توانایی در نوشتن بی تردید توانسته توانایی این افراد در ترجمه را نیز بهبود بخشد. مترجم ادبی با استفاده از مخزن واژگانی خود در زبان فارسی می تواند معادل های درخشان تری را انتخاب نماید. این مدعا تا جایی پیش می رود که برخی اعتقاد دارند نیاز به تسلط به زبان مقصد اگر بیش از زبان مبدا نباشد، کمتر نیست.

برخی از آثار ترجمه شده

  • تکامل فیزیک ، آلبرت اینشتین
  • سه حکیم مسلمان ، حکیم نصر
  • حدس ها و ابطال ها ، کارل پوپر
  • جرج علم ، جرج سارتن
  • تاریخ تمدن ، ویل دورانت
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات