ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

کتاب Routledge Encyclopedia of Translation Studies

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۲۸ مرداد ۱۴۰۰، ساعت ۱۰:۰۶

در این مطلب قصد داریم به معرفی کتاب Routledge Encyclopedia of Translation Studies بپردازیم.حوزه مطالعات ترجمه پس از منفک شدن از علم زبان شناسی، مورد توجه پژوهشگران و مراکز علمی مختلف قرار گرفت. در این میان انتشارات معتبر Routledge با تشکیل کمیته ای مخصوص اقدام به پژوهش در حوزه ترجمه و ترجمه شناسی و تالیف کتب بسیاری در این حیطه نمود.

Routledge Encyclopedia of Translation Studies


معرفی کامل کتاب

این کتاب از بدو انتشار در سال ۱۹۹۸ میلادی،به عنوان یک مرجع استاندارد معرفی گشته است. منابع در جلد متناسب با نیازهای اشخاص ابتدا اصلاح و سپس بروز رسانی شده اند و یکی از سریع ترین روشهای فراگیری علوم در بشریت را مورد بحث قرار میدهد. این کتاب عمدتا به دو بخش تقسیم می شود و به منظور سهولت به ترتیب الفبا نگارش شده است.
در بخش اول:ساختار کاری و مسائل عمده را مورد بحث قرار می دهد در حالی که در بخش دوم به تارخچه ترجمه در جوامع فرهنگی و زبان شناسی اشاره شده است.
کتاب حاضر در سال ۲۰۰۹ با ویراست دوم وارد بازار کتابهای ترجمه گردید.کتاب Routledge Encyclopedia of Translation Studies به سرپرستی خانم Mona Baker و Garbriela Saldanha تهیه شده است که اساتید بزرگی هم چون Annie Brisset از دانشگاه اوتاوا کانادا، Martha Cheung از دانشگاه هنگ کنگ، Hoda Elsadda از دانشگاه دانشگاه قاهره و دانشگاه منچستر انگلیس، Theo Hermans از دانشگاه کالج لندن، Jeremy Munday از دانشگاه لیدز انگلستان، Mahasweta Sengupta از موسسه مرکزی انگلیسی و زبان های خارجی هایدرلند هندوستان، Elzbieta Tabakowska از دانشگاه جاگیلونیان لهستان و Kumiko Torikai از دانشگاه ریکیو ژاپن در تالیف این اثر مرجع همکاری داشته اند.


منابع آمادگی کارشناسی ارشد
اگر از داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد گروه زبانهای خارجی و مترجمی باشید قطعاً اطلاع از آخرین منابع موردنیاز برای این آزمون برای شما بسیار حیاتی خواهد بود. جهت کسب اطلاع از آخرین تغییرات در دفترچه ثبت نامه آزمون کارشناسی ارشد رشته مترجمی و آگاهی از منابع این آزمون با ما در ارتباط باشید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات