ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

گلی امامی

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۲۹ مرداد ۱۴۰۰، ساعت ۰۷:۲۴

گلی امامی گلی امامی کار نوشتن درباره او را بسیار سخت می کند. وی در حوزه های مختلفی از جمله ترجمه، نشر و امور فرهنگی فعالیت دارد. این مترجم سرشناس ایرانی در سال ۱۳۲۱ متولد شده است. گلی امامی در ۲۱ تیرماه این سال دیده به جهان گشود.شغل پدر ایشان ایجاب می کرد که در شهرهای گوناگون ایران جابجا شود تا جایی که زندگی در شهرهای اصفهان، تهران و حتی خارج از کشور را نیز تجربه کرده است. این مترجم پس از طی دوران کودکی، وارد دبیرستان ۲۱ آذر شهر اصفهان می شود و در نهایت نیز از همان دبیرستان فارغ التحصیل می شود.

ایشان پس از فراغت از دبیرستان جهت ادامه تحصیل رهسپار تهران می شود و وارد دانشکده هنرهای تزئینی شهر تهران می گردد. پدر ایشان بعدها به وی توصیه می کند که جهت ادامه تحصیل خود عازم آلمان شود. این مترجم خوشنام نیز در سال ۱۹۶۳(۱۳۴۲) عازم آلمان می شود و در مدرسه ترجمه اشمیت مشغول به تحصیل می گردد.بعداً عنوان داشته است که این کار با اصرار پدر بوده است.

گلی امامی در سال ۱۹۶۵(۱۳۴۴) برای تکمیل تحصیلات خود در رشته مترجمی به انگلستان سفر می کند. از آنجا که  همسر او مترجم سرشناس کریم امامی می باشد در همان سال در انگلستان با ایشان ازدواج کرده است. گلی امامی پس از ازدواج با کریم امامی رهسپار ایران می شود.

این مترجم سرشناس ایرانی فعالیت های متعددی را داشته است تا جایی که در سال های ۷۰ تا ۸۰ کتابفروشی معروف “زمینه” را در تهران مدیریت می کرده است.

ایشان فعالیت های متنوعی در حوزه ترجمه، از جمله برگزاری کارگاه های آموزشی ترجمه، تربیت مترجمان جوان، همکاری با ارگان های ترجمه، ترجمه کتب ادبی و سایر فعالیت های صنفی و فرهنگی را در کارنامه دارد.

ایشان کتب ارزشمندی را از سیلویا پلات(شاعر و رمان نویس آمریکایی ۱۹۳۲-۱۹۶۳) ترجمه نموده است. کتاب “دختری با گوشواره های مروارید” اثر برگزیده تریسی شوالیه نیز از آثار ترجمه شده ایشان است.

کتاب های ترجمه شده دیگر مترجم برجسته ایرانی سرکارخانم گلی امامی آثاری دیگری از نویسنده فرانسوی Alain de Botton می باشد که عبارتند از:

  • ترجمه جستارهایی در باب عشق
  • ترجمه هنر سیر و سفر
  • ترجمه پروست چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند
  • ترجمه هنر چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند

ترجمه آثار برجسته دیگر نویسندگان نامدار دنیا به نام های زیر نیز در کارنامه آثار ترجمه شده مترجم ارزنده ایرانی خانم گلی امامی است:

  • ترجمه آثار Jean Rhys خانم نویسنده اهل دومینیکا
  • ترجمه آثار Astrid Anna Emilia Lindgren نویسنده سرشناس سوئدی
  • ترجمه آثار Anne Tyler نویسنده و رمان نویس سرشناس آمریکایی

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات