ترجمه تضمینی با قیمت مناسب

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

موسسه عصر زبان

با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

GDELT جریان مداوم اطلاعات توسط ترجمه

تاریخ انتشار: 

به روز شده در تاریخ ۲۵ تیر ۱۳۹۹، ساعت ۱۲:۰۹

GDELT جریان مداوم اطلاعات توسط ترجمه سیستمی بسیار کارآمد و جالب توجه است. در این نوشتار مترجمان عزیز می توانند با این مفهوم آشنا شوند و GDELT را بشناسند.

GDELT جریان مداوم اطلاعات توسط ترجمه

امروزه طراحی سیستمی که قابلیت ترجمه تمامی متون به زبان های زنده دنیا رویایی به نظر می رسد. در پروژه GDELT محقق ساختن این رویا است. پروژه حاضر تلاش دارم با همکاری کمپانی های بزرگی هم چون گوگل و یاهو خواب حاضر را به واقعیت مبدل سازد.سیستم مورد نظر در GDELT توسط یک فرد آلمانی تبار طراحی شده است.مهمترین مشخه این سیستم آنالیز همه اطلاعات در حوزه ترجمه می باشد.اولین و بزرگترین ترجمه خبر در طول تاریخ زندگی بشر همین سیستم حاضر می باشد که قابلیت ترجمه ۶۴ زبان که معادل ۹۸.۴ درصد از کل اخبار غیر انگلیسی می باشد، را دارد.

GDELT  watching the entire world

پروژه GDELT جریان مداوم اطلاعات توسط ترجمه قطعاً قابل تحقق خواهد بود. پیشرفت های بی نظیر هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات و ارتباطات این رویا را سریعتر محقق خواهد کرد. این پروژه در همکاری با پروژه Google Jigsaw توانسته موفقیتی در خور را بدست آورد. شرکت گوگل در برنامه مترجمی ماشینی خود موسوم به Google Translate نشان داده است توان کار در حوزه زبانهای خارجی را دارد.

پوشش بیش از ۱۰۰ زبان زنده دنیا در این پروژه جای بسی شگفتی دارد. لازم به توضیح است دو سوم مردم جهان تنها به ۲۰ زبان صحبت می کنند. این نشان می دهد پوشش ۱۰۰ زبان جمعیت قابل توجهی از جهانیان را تحت لوای خود قرار می دهد.

پروژه GDELT شعار خود را برای تحقق رویای تعریف شده، به این صورت تعریف کرده است:

تمام جهان را تماشا کنید – GDELT تمامی اخبار رسانه ای از هر گوشه از کشورهای دنیا را در قالب چاپی، مخابره خبری و فرمت های تحت وب در بیش از ۱۰۰ زبان در هر لحظه و هر روز تحت نظر دارد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
خیلی بدبدمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)

نظرات