مشاوره و سفارش در فضای مجازی

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه مقالات

موسسه عصر زبان - تاسیس 1383

مرکز تخصصی ترجمه و زبان های خارجی

آمار خیرکننده علاقه دانش آموزان ایرانی به زبان انگلیسی

علاقه دانش آموزان ایرانی به زبان انگلیسی (۹۸.۵ درصد دانش‌آموزان به درس انگلیسی علاقه دارند)آمار خیرکننده را به ثبت رساند که توجه بسیاری از فعالان حوزه زبان اعم از زبان شناسان، مدرسان زبان انگلیسی، معلمان زبان انگلیسی مدارس و پژوهشگران این حوزه را به خود جلب نموده است.

به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر آموزش و پروزش جمهوری اسلامی ایران آقای فانی اعلام کرده است که طبق برآورد انجام شده در خصوص علاقه دانش آموزان ایرانی به زبان های خارجی، آمار خیر کننده علاقمندی ۹۸٫۵ درصدی به زبان انگلیسی در بین دانش آموزان به دست آمده است.

این گزارش که در هفته گذشته به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شده است ۹۸٫۵ درصد دانش آموزان ایرانی به زبان انگلیسی علاقه داشته و تنها ۱٫۵ درصد به یادگیری سایر زبان های غیر انگلیسی علاقه دارند.

طی چند هفته گذشته رهبر جمهوری اسلامی ایران آیت الله خامنه ای اعلام کرده بود بایستی علاوه بر زبان انگلیسی سایر زبان های خارجی غیرانگلیسی نیز آموزش داده شود اما علاقه مندی چندانی در بین دانش آموزان به سایر زبان ها مشاهده نشده است.

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد آموزش زبان های آلمانی، ایتالیایی، روسی و فرانسوی در دستور کار این وزارتخانه نیز قرار دارد.

لینک تکمیلی خبر

نظرات