مشاوره و ثبت سفارش در فضای مجازی

×

موسسه عصر زبان-ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی مقاله،متن کتاب،ISI و مرکز زبان های خارجی

در این بخش می توانید آخرین اطلاعیه های موسسه را مطالعه نمایید. سامانه جامع ثبت سفارش آنلاین راه اندازی شد. امکان پرداخت آنلاین با تمامی کارت های عضو شتاب فراهم شد.

ترجمه تخصصی

عصرزبان - تاسیس 1388

مرکز ترجمه و زبانهاي خارجي

دیکشنری انگلیسی به فارسی نارسیس narcis

دیکشنری انگلیسی به فارسی نارسیس narcis نخست پنجم را می توانید در این قسمت دانلود نمایید. این فرهنگ واژگان بسیار خوب، به صورت فایل BGL بوده و به راحتی بر روی دیکشنری بابیلون قابل نصب می باشد.

دیکشنری نارسیس 5

معرفی دیکشنری انگلیسی به فارسی نارسیس narcis

دیکشنری های انگلیسی به فارسی می توانند با نشان دادن معادل های مناسب تامین کننده نیاز اصلی همگان باشند. فراگیران زبان، مترجمان دو زبانه، مترجمان شفاهی و دانشگاهیان از اصلی ترین مخاطبان این فرهنگ واژگان هستند. هر چند سایر افراد نیز به راحتی امکان استفاده از آن را دارند.

همانطور که اشاره شد narcis5 به صورت فایل BGL منتشر شده و امکان نصب بر روی دیکشنری بابیلون را دارد. در این حالت کافی است بابیلون را بر روی سیستم کامپیوتری یا لپ تاپ خود نصب کرده باشید. بعد از آن با با دانلود این فایل از لینک انتهای صفحه و دوبار کلیک بر روی آن فایل به راحتی نصب می گردد.

بعد از نصب نارسیس به مخزن MY Dictionaries اضافه می شود و نتایج جستجو در پنجره اصلی قابل رویت است.

دیکشنری انگلیسی به فارسی نارسیس narcis

به عنوان مثال ما کلمه loan را در این فرهنگ جستجو کرده ایم:

**************

وام‌، قرض‌، قرضه‌، عاریه‌ واژه‌ عاریه‌، عاریه‌ دادن‌ قرض‌ کردن‌
(اقتصاد)وام‌، قرض‌
(بازرگانى‌)وام‌، قرض‌، مساعده‌
(حقوق‌)وام‌، قرض‌، قرضه‌، عاریه‌ وام‌ دادن‌، قرض‌ دادن‌ عاریه‌ دادن‌
(تجارت‌خارجى‌)قرض‌، وام‌
(فقهى‌)قرض‌، وام‌

*************

همانطور که ملاحظه می فرمایید در خط اول معادل های عمومی فارسی نمایش داده شده است. در خطوط بعدی نیز برابرهای تخصصی در رشته های مختلف ارائه گردیده است. یعنی در صورتی که مثلاً در حال ترجمه متنی از انگلیسی به فارسی در رشته حقوق هستید بایستی از برابرهای مناسب آن استفاده کنید.

حال که با ویزگی های این دیکشنری ارزشمند آشنا شدید، می توانید به راحتی و با کلیک بر روی لینک زیر به رایگان آن را دانلود کنید. اگر نیاز به گلاسوری خاصی برای بابیلون خود دارید کافی در فرم دیدگاه ها در پایین صفحه ما را مطلع نموده تا برایتان آماده کنیم.

دانلود فایل دیکشنری نارسیس narcis

نظرات